Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2022

Poprvé doma! Karviná-Vlašim (pá,17)

Výhra v prvním kole je už minulostí. Karvinští se hned od začátku tohoto týdne začali plně koncentrovat na páteční premiérový domácí duel. Po úspěšném vstupu do sezóny věří v maximální podporu svých fanoušků.

Po tříbodovém vstupu do nové sezóny se fotbalisté MFK představí poprvé doma před svými natěšenými fanoušky a nepřejí si nic jiného než potvrdit výhru z Třince. Dva zápasy za sebou však karvinský tým nevyhrál už téměř dva roky – naposledy se tak stalo na přelomu září a října 2020. „Porazit Vlašim bude extrémně důležité! Od začátku týdne hráčům vštěpujeme do hlav, že potřebujeme z našeho stadionu udělat nedobytnou tvrz. A pokud se nám to bude dařit, fanoušci si cestu na stadion vždy najdou. Jejich podpora je důležitá, což se ukázalo minulý týden,“ uvedl trenér Tomáš Hejdušek.

Pro něj, některé členy realizačního týmu a většinu hráčů to bude domácí premiéra na útulném stadionu s kapacitou necelých pěti tisíc míst. Téměř každý nově příchozí hráč hovořil o tom, že se na domácí zápasy těší. „Myslím si, že po výhře 3:0 budeme mít u soupeřů respekt, zvlášť v domácím prostředí. Všichni ale víme, že ne všechno bylo ideální. Jsem ale rád za produktivitu, která nás v přípravě trochu trápila,“ podotkl správně karvinský kouč.

Karvinští se budou muset obejít bez zraněného Rafaela Tavarese a do televizního utkání nakonec nastoupí ve stejné barevné kombinaci dresů jako v prvním zápase sezóny.


Středočeši disponují mladým týmem, pod vedením trenéra Martina Hyského to v uplynulé sezóně dotáhli až do baráže o účast v nejvyšší soutěži, ve které ale nestačili na Teplice. Kádr Vlašimi se přes léto poměrně proměnil . Odešli hráči, kteří v klubu hostovali, nebo přestoupili jinam- Václav Svoboda do Dukly a Abdallah Gning do Teplic. Davidu Broukalovi a Josefu Řehákovi pak skončily smlouvy.

Ovšem jiní hráči zase přišli – převážně z Prahy, konkrétně ze Slavie či Bohemky. Jedno hostování je i z Mladé Boleslavi. Vedení středočeského klubu se podařilo dotáhnout i čtyři přestupy. Největším transferem je určitě získání zkušeného záložníka Zdeňka Folprechta. Ten má na svém kontě téměř stovku prvoligových startů a naposledy působil v Itálii.

V prvním kole Vlašim překvapivě doma podlehla Jihlavě 0:2. Poslední vzájemný duel obou soupeřů je starý téměř dva roky a konal se v rámci MOL Cupu – Vlašim v Karviné překvapivě zvítězila 3:1. Poslední druholigový duel? V karvinské postupové sezóně pak vítězství 1:0 trefil na Kovoně v nastaveném čase Lukáš Budínský.


Utkání 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – FC Sellier & Bellot Vlašim začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v pátek 5. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dominik Starý. Veškeré informace před návštěvou utkání najdete ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo