Generální partner
Světlý režim
29. únor 2020

Poprvé na jaře venku, Bohemians 1905-Karviná, (ne,17)

Karvinští duelem v Ďolíčku uzavřou 23. kolo FORTUNA:LIGY. Do Prahy se vydali s tradičním denním předstihem a hezky po železnici. Celý tým by rád v hlavním městě bodoval...

Skvělý začátek jarní části by rádi fotbalisté MFK potvrdili i v prvním venkovním utkání.  Ovšem stadion tradičního pražského klubu má svá specifika, své umí udělat i fanoušci. Ostatně o tom se přesvědčila před čtrnácti dny mistrovská Slavia, která v Ďolíčku padla – vůbec poprvé v sezóně. „To pro nás znamená jediné, absolutně nic v přípravě na utkání nepodcenit. Bohemka má velmi dobré, mladé a běhavé mužstvo. Lídrem a duší týmu je kapitán Jindřišek. Sílu soupeře respektujeme,“ podotkl trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Podobně hovoří i gólman Petr Bolek, který v prvních dvou kolech udržel čisté konto. Karvinská posila si zatím mezi tyčemi počíná jistě a zkušeně. „Bude to tam hodně těžké. Bohemka jezdí naplno celý zápas. V tomto aspektu se musíme domácím vyrovnat. Potřebujeme navázat na povedené domácí zápasy a k naší dravosti přidat i dávku fotbalovosti jako právě doma,“ nabízí recept zkušený gólman.

Trenéru Jarábkovi dělá radost lepšící se zdravotní stav jeho svěřenců. „Zvyšuje se konkurence, v tréninku už jsou s námi Čonka s Eduardem,“ řekl. Navíc dlouhodobě zraněný Dávid Guba naskočil do sobotního dopoledního zápasu rezervního týmu.  

Klokani vstoupili do jarní části výborně, už totiž bylo zmíněno, že zdolali mistrovskou Slavii. Před týdnem však prohráli 1:3 v Liberci a museli se vrátit nohama pevně na zem. U Nisy chyběli trenéru Klusáčkovi zranění Pulkrab s Vodhánělem. Zda nastoupí v neděli, toť otázka. Matěj Pulkrab je host ze Sparty a ve Vršovicích se rozehrává po zranění.

Bohemians disponují zajímavými hráči, jedničkou v bráně je momentálně Patrik Le Giang, kterého karvinský fanoušek zná z působení v Karviné. V útoku operuje karvinský odchovanec David Puškáč. Na poslední chvíli do Bohemky dorazili ještě dva fotbalisté – nyní už expříbramský Roman Květ a po pár letech také Kolumbijec Jhon Mosquera.

Tým z hlavního města má na svém kontě třiadvacet bodů za šest výher, pět remíz a jedenáct porážek. Podzimní duel ve Slezsku skončil remízou 0:0. Poslední návštěva Ďolíčku (28.9.2018) skončila pro MFK rovněž bezbrankovou remízou. Nepříjemný fakt? Karviná nedala Bohemians gól ve čtyřech utkáních v řadě. Posledním úspěšným střelcem je Lukáš Budínský, který už kope za Mladou Boleslav - kreativní záložník se trefil v 87. minutě domácího utkání v sobotu 2. prosince 2017. 

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začne v Ďolíčku v neděli 1. března v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo