Generální partner
Světlý režim
24. únor 2018

Poprvé před vlastními fanoušky, Karviná-Zlín (ne,15)

Můj dům, můj hrad - toto pořekadlo platí ve vzájemných zápasech Karviné a Zlína od 5. června 2013. Pokud chtějí Karvinští potvrdit veledůležité vítězství z Boleslavi, nesmí tuto tradici porušit.

Poprvé od 2. prosince se jde v Karviné na prvoligový fotbal. Karvinští po vítězném vstupu do jara okupovali před tímto kolem jedenáctou příčku se sedmnácti body. Pokud by v neděli svého moravského soka porazili, přiblížili by se mu na jediný bod.

Trenér Josef Mucha ale mluvil o soupeři s respektem. „Zlín má svou hru postavenou na rychlosti, spoléhají dost na cizince. Nesmím zapomenout na jejich účast v Evropské lize, kde určitě posbírali hodně zkušeností a sebevědomí. Nečeká nás snadný protivník a věřím, že předvedeme herně lepší výkon než minulý týden v Mladé Boleslavi,“ podotkl Mucha.

Do utkání určitě nezasáhne vykartovaný záložník Jan Šisler, který jako první hráč v lize uviděl osm žlutých karet a nejbližší dva duely bude muset vynechat. „Nějaké varianty mám v hlavě, ale samozřejmě je neprozradím. I v přípravě jsme si zkoušeli různé varianty a věřím, že si s absencí Honzy Šislera poradíme,“ tvrdil Mucha. Karvinské vedení na poslední chvíli dotáhlo do zdárného konce hostování Radka Voltra a Petera Šulka. Jestli však oba zasáhnou v neděli do utkání, je prozatím otevřené.

Celá kabina věří, že lidé si cestu na stadion najdou. „Bude sice zima, ale já věřím, že lidé přijdou. Myslím si, že jsme jim v Mladé Boleslavi dali tu nejlepší pozvánku. Opět se pro ně budeme snažit vyhrát,“ vzkázal nejlepší střelec i nahrávač MFK Karviná Lukáš Budínský.

Zlínští ševci vstoupili do jara domácí remízou s Jabloncem. Na rozdíl od podzimu se už můžou koncentrovat pouze na dvě a nikoliv tři soutěže, jelikož z premiérové účasti v Evropské lize vytěžili dva body a k postupu měli hodně daleko. Ovšem dál jsou ve hře v MOL Cupu, kde je ve čtvrtfinále čeká už ve středu Hradec Králové.  Co se týče zimních změn, na východě Moravy byl relativně klid. Největší ztrátou je odchod útočníka Dameho Diopa, kterého zlákal ostravský Baník. Místo senegalského forvarda dorazil z Vlašimi Pavel Vyhnal, jenž je ovšem zraněný a v neděli by do utkání neměl zasáhnout.

Vzájemná prvoligová utkání pokaždé vyhrál domácí tým. V minulé sezóně vyhrál Zlín na podzim doma 3:0, na jaře Karviná 1:0. V této sezóně pak ševci doma zvítězili rovněž 1:0…

Utkání 18. kola HET ligy MFK Karviná – FC Fastav Zlín začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 25. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek, na čarách mu budou asistovat kolegové Mokrusch a Pospíšil. Pokladny stadionu se otevřou v 13:45 hodin a fanoušci si mohou zakoupit i vstupenky na příští domácí zápas se Spartou Praha (info ZDE).

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo