Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2018

Poprvé v nové sezóně doma, Karviná-Ml. Boleslav (ne,15)

Hráči i fanoušci se konečně dočkali! Poprvé v nové sezóně půjdou na domácí utkání. Oba soupeři jsou po dvou kolech nule a je tedy jisté, že minimálně jeden tým si bodově polepší.

Velká premiéra v domácím prostředí čeká na nového trenéra Romana Nádvorníka. Kromě něj samozřejmě je natěšený i celý tým, který po dvou venkovních nezdarech musí zabrat. Na druhé straně barikády bude stát středočeský celek, jenž vede Jozef Weber - právě on dovedl MFK před dvěma lety k vysněnému postupu mezi českou elitu. „Na trenéra Webera se samozřejmě těšíme, ale hlavně potřebujeme vyhrát a po dvou venkovních zápasech zlepšit herní projev,“ má jasno útočník Tomáš Wágner.

Ano, vyhrát! Tříbodovou radost zažili Karvinští před vlastními fanoušky naposledy 25. února tohoto roku proti Zlínu. Od té doby sbírali pouze remízy a porážky. „Víme, že musíme doma vyhrávat,“ podotkl Wágner. „Věřím, že hráči k tomu přistoupí správně. Musíme napravit první dva nevydařené zápasy na hřištích soupeřů. Všichni se na domácí premiéru těšíme,“ prohlásil Roman Nádvorník.

Trenérský štáb musel v týdnu kvůli vysokým teplotám upravovat tréninkový plán. „Začali jsme trénovat o hodinu dřív, než bylo plánováno,“ přiblížil Nádvorník. O nedělním soupeři má dost informací. „Boleslav začala dávat větší šanci svým odchovancům. Herně to není špatné, ale dostávají laciné góly. Doufejme, že v tomto trendu budou pokračovat i u nás a všechny body zůstanou doma,“ usmál se hlavní trenér MFK Karviná.Mladá Boleslav patří mezi oblíbené soupeře karvinského týmu – ve čtyřech dosavadních vzájemných duelech Karvinští ještě neprohráli, dvě domácí remízy a především dvě venkovní výhry to zcela jasně potvrzují. Únorový zápas v Mladí Boleslavi skončil 1:0 díky gólu Tomáše Wágnera.

To ovšem ještě nebyl na lavičce exkarvinský Jozef Weber, který na ni nastoupil vzápětí. Specifické utkání čeká právě rodinu Weberů, jelikož trenérům syn Tomáš působí právě v Karviné. Boleslav se v létě vydala cestou omlazování kádru a zabudovávání vlastních odchovanců.

Ze starších hráčů zůstal například kapitán Marek Matějovský, který dokonce s Jozefem Weberem ještě hrával. Naopak Boleslav uvolnila do Brna Lukáše Mageru, Jakub Rada si to namířil do Trnavy. Před několika dny opustil Středočechy i jeden z klíčových hráčů Adam Jánoš, kterého zlákala nabídka ostravského Baníku. Klub z města automobilů má prozatím na svém kontě dvě porážky (ve Zlíně 2:3 a doma s Olomoucí 0:4) při skóre 2:7.

Utkání 3. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 5. srpna v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čaráck pak asistenti Nádvorník a Horák.

Pokladny stadionu se otevřou ve 13:45 hodin. K dostání bude zdarma (na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů) klubový bulletin MFK KARVINÁ. Kvůli tropickému počasí si mohou fanoušci přinést plastovou lahev s nealkoholickým nápojem o maximálním objemu 0,75 litru – jde o výjimku z Návštěvního řádu, které bylo pro tento duel vyhověno.   

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo