Generální partner
Světlý režim
23. květen 2015

Poslední domácí zápas! Do Karviné přijede Ústí

Už sedm zápasů v řadě domácí hráči neprohráli. V předposledním kole soutěže přivítají doma dvanácté Ústí nad Labem. Hraje se v neděli od 17 hodin.

Zakončit úspěšné působení v domácím prostředí a před závěrečným kolem na půdě Mostu vyrovnat historicky nejvyšší bodový zisk. To jsou dva cíle před zápasem s ústeckou Armou. Tento duel, stejně jako všechny ostatní, se odehraje v jednotný termín i čas – v neděli od 17 hodin kvůli zachování regulérnosti soutěže.

Karvinští mají v plánu zvítězit i kvůli tomu, aby odčinili podzimní porážku 0:1 ze severozápadu Čech. „Ten neúspěch si velmi dobře pamatujeme. Byl to náš nejhorší podzimní výkon,“ ví asistent Josef Mucha. Převratné změny v sestavě se zřejmě očekávat nedají, ale mohou přijít. Například Tomáš Janíček měl v týdnu na ruce sádru a nad jeho startem visí otazník. Do zápasu však určitě nenaskočí dvojice Zelený a Budínský, kteří dokončí sezónu s vizitkou zranění.

V posledních dvou domácích zápasech se střelecky prosadili pouze defenzivní hráči. Naposledy v Olomouci pak už tradičně spíš ti ofenzivní. Na těch je tak řada i v neděli na Kovoně. „Kvalita provedení není ideální a chybí lepší koncentrace. Do šancí se dostáváme, ale tutovky většinou zahazujeme,“ uznal Mucha, přestože v minulém týdnu během dvou zápasů vstřelili Karvinští hned pět branek – tři Znojmu a dva Sigmě.

Hosté z Ústí nad Labem nebudou moci určitě počítat s vykartovaným kapitánem Martykánem, který si za osm žlutých karet už do konce sezóny nezahraje či zraněným Zukičem. Naopak ve formě se jeví akvizice z Teplic – Alen Melunovič. Ten naposledy Sokolovu nasázel hattrick. Respekt budí rovněž útočník Smola, který rozhodl podzimní duel.

Zápas 29. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem startuje na Kovoně v neděli 24. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek, na čarách mu budou asistovat kolegové Hájek a Antoníček. On-line přenos je k dispozici na ONLAJNECH.

V poločase proběhne tradiční soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o klubový dres, soudek piva a klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo