Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2019

Poslední letní test v sobotu s FK Pohronie

S nováčkem slovenské Fortuna ligy se střetnou svěřenci Františka Straky na Městském stadionu v Karviné-Ráji. Výkop je v 16:30 hodin.
Letní příprava je téměř minulostí – zbývá odehrát poslední duel a příští neděli už se začíná naostro. Karvinou na závěr prověří FK Pohronie. „Uběhlo to jako voda, měli jsme necelé čtyři neděle, což je brutálně málo. Mančaft jsme dávali dohromady za pochodu. Ale každý z hráčů dělal maximum, což je pro mě podstatné. Máme nějaké zdravotní problémy, které mi dělají starosti, jinak jsem spokojený,“ prohlásil trenér MFK Karviná František Straka.

Proti nováčkovi slovenské nejvyšší soutěže určitě nebudou hrát všichni hráči aktuálního kádru. Naopak většina co vyběhne na trávník, by měla absolvovat devadesát minut. „Sestava mi už v hlavě krystalizuje, mám jen pár otazníků. Uvidíme, co mi ukáže právě sobotní zápas,“ usmál se Straka šibalsky.

Slovenský nováček Fortuna ligy si postup zajistil prvenstvím ve druhé nejvyšší soutěži o tři body před Popradem. Klub FK Pohronie byl založen teprve v roce 2012 fúzí TJ Sokol Dolná Ždaňa a FK Žiar nad Hronom. Sobotní duel bude prvním vzájemným měřením sil.

Přípravné utkání MFK Karviná – FK Pohronie začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 6. července v 16:30 hodin. Vstup je pro fanoušky zdarma a otevřena bude opět hlavní tribuna.
Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo