Mlade talenty

Straka: Ukázali jsme, že za to umíme vzít

07.07.2019 | redakce
 

Straka: Ukázali jsme, že za to umíme vzít Generálku proti slovenskému nováčkovi nejvyšší soutěže si kouč František Straka pochvaloval. Kvitoval především zlepšený herní projev po změně stran a čisté konto.

 

Trenére, generálka se povedla výsledkově. Jak se vám ale jevila herní stránka?
V první půli nám chyběla větší jistota na míči, připadalo mi, že jsou kluci unavení. Nechci říct, že první půlhodina byla utrápená, to ne. Spíš to ještě nebylo ono, scházela nám jistota na míči. Po změně stran jsme ukázali, že za to umíme vzít.

Hned zkraje druhé půlky se vaši svěřenci dvakrát radovali z gólů po pěkných akcích a dvou finálních zakončeních testovaného Jakuba Šašinky. Je to ta cesta?
Hráli jsme disciplinovaně a takticky dobře. Nástup do druhého poločasu nám vyšel a oproti prvnímu dějství jsme nehráli tolik dozadu. To nás brzdilo v přechodové fázi, to byl ten hlavní problém. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a hned po nástupu na trávník to bylo o něčem jiném. Měli jsme navrch a soupeř pouze běhal bez balónu.Před zápasem jste říkal, že se vám základní sestava směrem k prvnímu utkání FORTUNA:LIGY v hlavě už krystalizuje. Přeci jen, nezamotal vám některý z hráčů, kteří hráli druhou pětačtyřicetiminutovku trochu hlavu?
Podívejte se, já mám zamotanou hlavu od té doby, co jsem do Karviné přišel (smích).

Udrželi jste čisté konto. Je to plus?
Jednoznačně! 

Co vás nejvíc trápí?
Málo času, protože jsme mančaft skládali za pochodu. Je to opravdu brutální, ale nedá se nic dělat. V příštím týdnu bude navíc důležité shodit z hráčů únavu z náročné letní přípravy.

• Sobotní výsledky st. žáků
včera - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 

• Preview

• Reportáž

• Ohlasy

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem