Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2019

Straka: Ukázali jsme, že za to umíme vzít

Generálku proti slovenskému nováčkovi nejvyšší soutěže si kouč František Straka pochvaloval. Kvitoval především zlepšený herní projev po změně stran a čisté konto.
Trenére, generálka se povedla výsledkově. Jak se vám ale jevila herní stránka?
V první půli nám chyběla větší jistota na míči, připadalo mi, že jsou kluci unavení. Nechci říct, že první půlhodina byla utrápená, to ne. Spíš to ještě nebylo ono, scházela nám jistota na míči. Po změně stran jsme ukázali, že za to umíme vzít.

Hned zkraje druhé půlky se vaši svěřenci dvakrát radovali z gólů po pěkných akcích a dvou finálních zakončeních testovaného Jakuba Šašinky. Je to ta cesta?
Hráli jsme disciplinovaně a takticky dobře. Nástup do druhého poločasu nám vyšel a oproti prvnímu dějství jsme nehráli tolik dozadu. To nás brzdilo v přechodové fázi, to byl ten hlavní problém. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a hned po nástupu na trávník to bylo o něčem jiném. Měli jsme navrch a soupeř pouze běhal bez balónu.Před zápasem jste říkal, že se vám základní sestava směrem k prvnímu utkání FORTUNA:LIGY v hlavě už krystalizuje. Přeci jen, nezamotal vám některý z hráčů, kteří hráli druhou pětačtyřicetiminutovku trochu hlavu?
Podívejte se, já mám zamotanou hlavu od té doby, co jsem do Karviné přišel (smích).

Udrželi jste čisté konto. Je to plus?
Jednoznačně! 

Co vás nejvíc trápí?
Málo času, protože jsme mančaft skládali za pochodu. Je to opravdu brutální, ale nedá se nic dělat. V příštím týdnu bude navíc důležité shodit z hráčů únavu z náročné letní přípravy.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo