Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2019

Straka: Ukázali jsme, že za to umíme vzít

Generálku proti slovenskému nováčkovi nejvyšší soutěže si kouč František Straka pochvaloval. Kvitoval především zlepšený herní projev po změně stran a čisté konto.
Trenére, generálka se povedla výsledkově. Jak se vám ale jevila herní stránka?
V první půli nám chyběla větší jistota na míči, připadalo mi, že jsou kluci unavení. Nechci říct, že první půlhodina byla utrápená, to ne. Spíš to ještě nebylo ono, scházela nám jistota na míči. Po změně stran jsme ukázali, že za to umíme vzít.

Hned zkraje druhé půlky se vaši svěřenci dvakrát radovali z gólů po pěkných akcích a dvou finálních zakončeních testovaného Jakuba Šašinky. Je to ta cesta?
Hráli jsme disciplinovaně a takticky dobře. Nástup do druhého poločasu nám vyšel a oproti prvnímu dějství jsme nehráli tolik dozadu. To nás brzdilo v přechodové fázi, to byl ten hlavní problém. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a hned po nástupu na trávník to bylo o něčem jiném. Měli jsme navrch a soupeř pouze běhal bez balónu.Před zápasem jste říkal, že se vám základní sestava směrem k prvnímu utkání FORTUNA:LIGY v hlavě už krystalizuje. Přeci jen, nezamotal vám některý z hráčů, kteří hráli druhou pětačtyřicetiminutovku trochu hlavu?
Podívejte se, já mám zamotanou hlavu od té doby, co jsem do Karviné přišel (smích).

Udrželi jste čisté konto. Je to plus?
Jednoznačně! 

Co vás nejvíc trápí?
Málo času, protože jsme mančaft skládali za pochodu. Je to opravdu brutální, ale nedá se nic dělat. V příštím týdnu bude navíc důležité shodit z hráčů únavu z náročné letní přípravy.
Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo