Generální partner
Světlý režim
18. prosinec 2020

Poslední předvánoční výjezd, Příbram-Karviná (so,14)

Výjezdovou derniéru v tomto kalendářním roce absolvují fotbalisté MFK do středních Čech. V sobotu odpoledne je čeká zápas v Příbrami, odkud si naposledy odvezli všechny body za dvougólové vítězství...

Z náročného prosincového programu už zbývá odehrát poslední dva zápasy. Karvinští si zatím vedou velmi slušně – z tří zápasů během posledního měsíce kalendářního roku mají pět bodů, přitom dvakrát hráli na hřišti soupeře. Nyní se představí znovu venku, v Příbrami. „Jedeme na třetí dlouhý trip během posledních tří víkendů, tak doufám, že i do třetice se nebudeme z daleké cesty vracet s prázdnou,“ vyslovil přání kouč MFK Karviná Juraj Jarábek. 

Celá kabina si si všimla, že Příbram se postupně zvedá a začala sbírat body. Naposledy sice prohrála v Ďolíčku s Bohemians, předtím ale tahal sérii čtyř zápasů, ve kterých dokázala bodovat a opustila nelichotivou poslední příčku v tabulce. „Příbram má svojí kvalitu především doma. My se ale především koukáme sami na sebe. V každém zápase chceme být lepší a lepší a pravidelně bodovat,“ prohlásil Jarábek.

Karvinskému kouči přidělává vrásky zdravotní stav jeho svěřenců. „Úterní duel s Jabloncem to byla válka. Někteří kluci mají pár šrámů a zdravotní stav není úplně růžový. Přesto věřím, že se kluci dají dohromady,“ dodal Juraj Jarábek.

Příbram pod taktovkou Pavla Horvátha začíná šlapat. Od začátku sezóny to nebylo úplně ono, zlom přišel s remízou v Brně. Od té doby se Středočeši nastartovali a momentálně drží 17. příčku v tabulce s devíti body. Ovšem bodově stejně je na tom brněnská Zbrojovka a Mladá Boleslav. Pouze o bod víc mají čtrnácté Teplice. 

Slušnou formu má dříč Radek Voltr, který nevynechá jediný souboj a je pro obránce soupeře hodně nepříjemný – ostatně karvinští fanoušci Voltra znají z působení v dresu MFK. Stálicí je kapitán Jan Rezek, zkušenostmi oplývá také Zdeněk Folprecht, který se po nějakém čase vrátil do české ligy a v úterý proti Bohemians dal svůj první gól po návratu. Standardky umí kopnout mj. třeba Tomáš Pilík. Poslední vzájemný duel je starý tři čtvrtě roku, v březnu zvítězili Karvinští doma 2:0. U Litavky se naposledy hrálo v září 2019 a Slezané rovněž zvítězili 2:0.

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY 1. FK Příbram – MFK Karviná startuje na stadionu u Litavky v sobotu 19. prosince ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná