Generální partner
Světlý režim
18. březen 2023

Před reprezentační pauzou s rezervou Olomouce, Karviná-Sigma B (ne,17)

Po pouhých třech odehraných jarních kolech bude následovat čtrnáctidenní přestávka. Ještě před ní však fotbalisté MFK potřebují před vlastními fanoušky porazit nováčka a zároveň rezervu prvoligové Sigmy.

Před tímto kolem ztráceli Karvinští na první místo v tabulce pět bodů. Snížit ztrátu na dosud vedoucí Příbram můžou za předpokladu, že v neděli zvítězí a lídr nevyhraje v sobotu odpoledne v Prostějově. V naší situaci je každý zápas důležitý. Navíc hrajeme doma před vlastními fanoušky. Potřebujeme, aby stále platilo pořekadlo „můj dům, můj hrad“. Máme velkou motivaci to odčinit podzimní zpackané utkání na Andrově stadionu,“ vrátil se trenér Tomáš Hejdušek myšlenkami k podzimnímu vzájemnému střetnutí, které ho už snu nebudí. Jen pro úplnost - hráči MFK měli utkání parádně rozehrané, rychle vedli o dva góly a ještě nastřelili tyčku. Domácí však třemi góly skóre otočili…

Stejně jako každý zápas, tak i tentokrát celá kabina věří v podporu svých fanoušků. „Fotbal se hraje pro lidi, počasí by mělo být příjemné a my uděláme maximum pro to, aby odcházeli po zápase spokojení. Kdo chce, cestu na stadion si vždycky najde. To bylo ostatně vidět i v Jihlavě, kam za námi fanoušci dorazili,“ řekl Hejdušek.

Kouč MFK očekává, že rezerva prvoligového týmu svůj herní styl nezmění a bude hrát, co jí je pod trenérem Augustinem Chromým vlastní. Otázkou však zůstává, na koho se vlastně připravit. Áčko Sigmy totiž hraje v sobotu odpoledne s Boleslaví. „Nevíme, s kým přijedou. U rezervních celků je to vždy ošidné. Ale pro nás se nic nemění, půjdeme si pro vítězství,“ dodal bojovným hlasem Tomáš Hejdušek.

Hanákům patří průběžné sedmé místo s čtyřiadvaceti body. V pondělní dohrávce svěřenci Augustina Chromého přerušili šest zápasů dlouho sérii bez vítězství a poradili si po výsledku 2:0 v derby s Prostějovem. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi trefami Tomáš Zlatohlávek.

Sigma B jako nováček druhé nejvyšší soutěže se zatím může pyšnit vzácně vyrovnanou bilancí šesti výher, šesti remíz a šesti porážek s pasivním skóre 22:29. Zajímavou posilu získali Hanáci v zimě, když z Opavy přišel na Andrův stadion ofenzivní talentovaný fotbalista Denis Kramář.


Utkání 19. kola F:NL MFK Karviná – SK Sigma Olomouc B začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 19. března v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Vojtěch Opočenský. Pokladny (obě hlavní +D) budou otevřeny hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci na tradičních místech.

Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo