Generální partner
Světlý režim
18. březen 2023

Před reprezentační pauzou s rezervou Olomouce, Karviná-Sigma B (ne,17)

Po pouhých třech odehraných jarních kolech bude následovat čtrnáctidenní přestávka. Ještě před ní však fotbalisté MFK potřebují před vlastními fanoušky porazit nováčka a zároveň rezervu prvoligové Sigmy.

Před tímto kolem ztráceli Karvinští na první místo v tabulce pět bodů. Snížit ztrátu na dosud vedoucí Příbram můžou za předpokladu, že v neděli zvítězí a lídr nevyhraje v sobotu odpoledne v Prostějově. V naší situaci je každý zápas důležitý. Navíc hrajeme doma před vlastními fanoušky. Potřebujeme, aby stále platilo pořekadlo „můj dům, můj hrad“. Máme velkou motivaci to odčinit podzimní zpackané utkání na Andrově stadionu,“ vrátil se trenér Tomáš Hejdušek myšlenkami k podzimnímu vzájemnému střetnutí, které ho už snu nebudí. Jen pro úplnost - hráči MFK měli utkání parádně rozehrané, rychle vedli o dva góly a ještě nastřelili tyčku. Domácí však třemi góly skóre otočili…

Stejně jako každý zápas, tak i tentokrát celá kabina věří v podporu svých fanoušků. „Fotbal se hraje pro lidi, počasí by mělo být příjemné a my uděláme maximum pro to, aby odcházeli po zápase spokojení. Kdo chce, cestu na stadion si vždycky najde. To bylo ostatně vidět i v Jihlavě, kam za námi fanoušci dorazili,“ řekl Hejdušek.

Kouč MFK očekává, že rezerva prvoligového týmu svůj herní styl nezmění a bude hrát, co jí je pod trenérem Augustinem Chromým vlastní. Otázkou však zůstává, na koho se vlastně připravit. Áčko Sigmy totiž hraje v sobotu odpoledne s Boleslaví. „Nevíme, s kým přijedou. U rezervních celků je to vždy ošidné. Ale pro nás se nic nemění, půjdeme si pro vítězství,“ dodal bojovným hlasem Tomáš Hejdušek.

Hanákům patří průběžné sedmé místo s čtyřiadvaceti body. V pondělní dohrávce svěřenci Augustina Chromého přerušili šest zápasů dlouho sérii bez vítězství a poradili si po výsledku 2:0 v derby s Prostějovem. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi trefami Tomáš Zlatohlávek.

Sigma B jako nováček druhé nejvyšší soutěže se zatím může pyšnit vzácně vyrovnanou bilancí šesti výher, šesti remíz a šesti porážek s pasivním skóre 22:29. Zajímavou posilu získali Hanáci v zimě, když z Opavy přišel na Andrův stadion ofenzivní talentovaný fotbalista Denis Kramář.


Utkání 19. kola F:NL MFK Karviná – SK Sigma Olomouc B začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 19. března v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Vojtěch Opočenský. Pokladny (obě hlavní +D) budou otevřeny hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci na tradičních místech.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo