Generální partner
Světlý režim
17. březen 2023

Trenér Hejdušek: Máme velkou motivaci odčinit podzimní utkání!

Druhý jarní domácí zápas se kvapem blíží. Klasicky dva dny před výkopem bylo s trenérem Tomášem Hejduškem probráno několik témat k utkání se Sigmou B...

Jak velkou důležitost přikládáte domácímu zápasu před jedinou jarní reprezentační pauzou?
V naší situaci jako každému zápasu – je to pro nás další z důležitých zápasů. Navíc hrajeme doma před vlastními fanoušky. Potřebujeme, aby stále platilo pořekadlo „můj dům, můj hrad“.

Ale přeci jenom, vítáte reprezentační přestávku?
Možná to teprve před třetím jarním zápasem vyzní blbě, ale ano. Reprezentační pauzu moc potřebujeme, pořád máme marodku. Chybí nám dlouhodobě zranění, máme i nějaké jednodenní či dvoudenní virózy. Minulý týden navíc kvůli neštovicím chyběl Antovski. Ale nevymlouvám se, pouze konstatuji fakta. Máme dost široký kádr, abychom si s tím poradili. Snad se kluci dají zdravotně do pořádku, abychom v Táborsku na začátku dubna byli konečně v plné síle.

K nedělnímu soupeři – nestraší vás ze spaní vzpomínky na podzimní duel, ve kterém jste po šesti minutách vedli 2:0 a nakonec prohráli 2:3?
To úplně ne! Máme ale velkou motivaci to v neděli odčinit a získat tři body. Utkání na Andrově stadionu nás, aspoň podle mě, poznamenalo pro zbytek podzimu v zápasech na hřištích soupeřů. Utkání jsme měli parádně rozehrané, rychle jsme vedli o dva góly a ještě nastřelili tyčku…

Očekáváte od Sigmy stejný herní projev jako už ve zmíněném vzájemném utkání nebo například v pondělní vítězné dohrávce proti Prostějovu?
Ano, očekávám. Herní projev pod vedením trenéra Chromého, kterého velice dobře znám, se nemění. Otázkou však zůstává, na koho se vlastně připravit. Áčko Sigmy totiž hraje v sobotu odpoledne s Boleslaví. Nevíme tedy, s kým přijedou. Posílí je někdo z prvního týmu? U rezervních celků je to vždy ošidné. Ale pro nás se nic nemění, půjdeme si pro vítězství!

Celý víkend by mělo panovat hezké jarní počasí s příjemnými teplotami kolem patnácti stupňů. Věříte, že na stadion dorazí více lidí než na jarní premiéru s Příbramí?
Bylo by to fajn a všichni si to přejeme (úsměv). Fotbal se hraje pro lidi a my uděláme maximum pro to, aby odcházeli po devadesáti minutách spokojení. Kdo chce, cestu na stadion si vždycky najde. To bylo ostatně vidět i v Jihlavě, kam za námi fanoušci dorazili.

Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo