Generální partner
Světlý režim
17. březen 2023

Trenér Hejdušek: Máme velkou motivaci odčinit podzimní utkání!

Druhý jarní domácí zápas se kvapem blíží. Klasicky dva dny před výkopem bylo s trenérem Tomášem Hejduškem probráno několik témat k utkání se Sigmou B...

Jak velkou důležitost přikládáte domácímu zápasu před jedinou jarní reprezentační pauzou?
V naší situaci jako každému zápasu – je to pro nás další z důležitých zápasů. Navíc hrajeme doma před vlastními fanoušky. Potřebujeme, aby stále platilo pořekadlo „můj dům, můj hrad“.

Ale přeci jenom, vítáte reprezentační přestávku?
Možná to teprve před třetím jarním zápasem vyzní blbě, ale ano. Reprezentační pauzu moc potřebujeme, pořád máme marodku. Chybí nám dlouhodobě zranění, máme i nějaké jednodenní či dvoudenní virózy. Minulý týden navíc kvůli neštovicím chyběl Antovski. Ale nevymlouvám se, pouze konstatuji fakta. Máme dost široký kádr, abychom si s tím poradili. Snad se kluci dají zdravotně do pořádku, abychom v Táborsku na začátku dubna byli konečně v plné síle.

K nedělnímu soupeři – nestraší vás ze spaní vzpomínky na podzimní duel, ve kterém jste po šesti minutách vedli 2:0 a nakonec prohráli 2:3?
To úplně ne! Máme ale velkou motivaci to v neděli odčinit a získat tři body. Utkání na Andrově stadionu nás, aspoň podle mě, poznamenalo pro zbytek podzimu v zápasech na hřištích soupeřů. Utkání jsme měli parádně rozehrané, rychle jsme vedli o dva góly a ještě nastřelili tyčku…

Očekáváte od Sigmy stejný herní projev jako už ve zmíněném vzájemném utkání nebo například v pondělní vítězné dohrávce proti Prostějovu?
Ano, očekávám. Herní projev pod vedením trenéra Chromého, kterého velice dobře znám, se nemění. Otázkou však zůstává, na koho se vlastně připravit. Áčko Sigmy totiž hraje v sobotu odpoledne s Boleslaví. Nevíme tedy, s kým přijedou. Posílí je někdo z prvního týmu? U rezervních celků je to vždy ošidné. Ale pro nás se nic nemění, půjdeme si pro vítězství!

Celý víkend by mělo panovat hezké jarní počasí s příjemnými teplotami kolem patnácti stupňů. Věříte, že na stadion dorazí více lidí než na jarní premiéru s Příbramí?
Bylo by to fajn a všichni si to přejeme (úsměv). Fotbal se hraje pro lidi a my uděláme maximum pro to, aby odcházeli po devadesáti minutách spokojení. Kdo chce, cestu na stadion si vždycky najde. To bylo ostatně vidět i v Jihlavě, kam za námi fanoušci dorazili.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo