Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2023

Předposlední letní prověrka - v úterý s Termalicou Nieciecza

Příprava vrcholí! V Goslaw Sport Centru ve Wodzislawi-Slaski čeká v úterý fotbalisty MFK polská Termalica Nieciecza, které jen těsně unikl postup do Ekstraklasy...

Karvinští se znovu vydají do Polska, pár kilometrů za hranicemi v dobře známém prostředí Goslaw Sport Center na ně čeká Termalica Nieciecza. V tomto týdnu mají svěřenci trenéra Tomáše Hejduška v plánu dvě utkání, proto do nich půjdou ve větším počtu hráčů.

Hráči MFK dosud v přípravě dvakrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Proti polským soupeřům se jim zatím úplně nedaří – s Tychami prohra 2:3, s Wislou Pulawy remíza 2:2. Naopak proti slovenským mančaftům jsou stoprocentní (Podbrezová 3:2, Ružomberok 1:0).

Termalica hrála v minulé sezóně druhou nejvyšší soutěž a do poslední chvíle pod vedením českého kouče Radoslava Látala bojovala o postup. Nakonec ale ve finále play-off prohrála v prodloužení s Puszczou Niepolomice a sen o postupu se rozplynul.

V kádru polského týmu zůstal útočník Tomáš Poznar, naopak další Čech Michal Hubínek či dobře známý útočník Muris Mešanovič mužstvo během léta opustili. Nepokračuje ani kouč Látal s asistentem Radimem Kučerou. Látal už nové angažmá má – podepsal v Jablonci. A ještě jedno známé jméno je v kádru polského týmu, Maciej Ambrosiewicz - ten v Karviné působil v dorosteneckých kategoriích.

Polský celek změřil v minulém týdnu síly s dvěma moravskými týmy - nejprve podlehl 0:3 Sigmě Olomouc a následně 1:2 Zbrojovce Brno. V prozatímních třech vzájemných duelech Karvinští soupeře ani jednou neporazili – 0:0, 1:3 a 1:5. Poslední zápas je starý rok a týden. Nově se tvořící druholigový tým už pod vedením trenéra Tomáše Hejduška pětkrát inkasoval a odjel z Goslaw Sport Centra s vysokou porážkou. Šance na reparát bude na stejném místě…


Přípravné utkání BB Termalica Nieciecza – MFK Karviná začíná ve Wodzislaw-Slaski v úterý 11. července v 11 hodin. Přímý přenos poběží ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo