Generální partner
Světlý režim
11. červenec 2023

V kombinované sestavě remíza 1:1 s Termalicou

Fotbalisté MFK mají za sebou předposlední duel letní přípravy V Goslaw Sport Center v polské Wodzislawi-Slaski remizovali v silně kombinované sestavě 1:1. První poločas odehrál širší kádr áčka, ve druhé půli pak hráči béčka.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS
úterý 11.7.2023
1:1
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
MFK Karviná
Bartoszek - Cukrowski, Biedrzycki (20. Farbiszewski), Cieśla, Jakubik - Bahonko (46. Nowakowski) Purece, Rep - Fassbender, Poznar, Karasek (46. Wacławek).
I. pol.: Lapeš - Hošek, Kahuan, Traore, Antovski - Moses, Motyčka - Franko, Vinicius, Rezek - Adeleke. II. pol.: Ulihanes (66. Lapeš) - Fukala, Trček, Stropek, Cyprian (67. Lyszczarczyk) - Jurga, Jurčák - Molitorisz, Kaňák, Brzóska - Adeleke (67. Vinicius).
Branky: 65. Polyarus - 28. Franko

Komentář

Většina hráčů užšího kádru kousek za české hranice k přípravnému utkání nevyjela a v domácích podmínkách absolvovala plnohodnotný trénink. Zbytek kádru spolu s hráči béčka si rozdělil po poločase. V tom prvním byla na kopačkách fotbalistů MFK znát nervozita. Úvodních deset minut jasně opanoval polský soupeř, kterému těsně unikl postup do Ekstraklasy. 

Karvinští však několik centrů odvrátili a gólman Lapeš se v bráně rozhodně nenudil. Od patnácté minuty přebral slezský klub iniciativu a k tlaku si pomohl i několika standardními situacemi, které zahrával Filip Antovski. Škoda také například nevyřešeného rychlého protiútoku tři na tři, kdy v rozhodující chvílí míč Davidu Motyčkovi odskočil od kopačky.

Karviná udeřila po akci z 28. minuty, na jejímž začátku byl vyhraný souboj Adelekeho a dobrá práce Viniciuse. Míč pak dostal Matej Franko a na skákavou umístěnou střelu z dvaceti metrů k tyči gólman polského týmu nedosáhl. 

Šest minut před pauzou se zaskvěl skvělým zákrokem Lapeš po odraženém míči z rohového kopu. Střelu zpoza vápna, která mířila do šibenice, vytěsnil nový karvinský gólman na břevno a mimo nebezpečnou zónu. Do druhého poločasu vyběhli hráči B-týmu, kteří se od začátku mnohdy zcela zbytečně dostávali pod tlak polského týmu, který se snažil o vyrovnání.

To se mu podařilo až po dvaceti minutách, kdy po těžké „malé dolů“ gólmanovi přišel mladý tým MFK o míč a rychlou akci dohrál skluzující Poznar před volného Polyaruse a ten měl snadnou práci! V dalších minutách byl rozhodně blíž k vítězství polský celek, ale navrátilec do brány Lapeš, který po inkasovaném gólu vystřídal lehce zraněného Ulihanese, chytil dvě gólovky hráčům Nieciecze a jednou mu pomohla i branková konstrukce.

Zelenočerným nešla upřít snaha, ale bránili se téměř až do konce. Fotbalisté Niecieczy však byli v koncovce nepřesní a zbrklí. Plno zajímavých akcí vůbec nedotáhli do finálního řešení. V závěru si Karvinští pomohli dvěma zajímavými centry a otupili tak závěrečný tlak - výsledek 1:1 se už nezměnil! 

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „V prvních deseti minutách jsme měli ze soupeře šílený respekt, z toho pramenily dva nebo tři náznaky šanci po centrech. Poté jsme už byli lepším týmem na trávníku a zaslouženě vedli po gólu Franka. Do druhé půle nastoupili kluci z béčka, kteří mají za sebou pouhý týden přípravy. Určitě bych na jejich výkonu našel pozitiva a takový zápas byl pro ně obrovská škola – proti takovému těžkému soupeři hráli možná poprvé. Jen mě několikrát zarazilo, jak si to zbytečně komplikovali. Místo jednoduché hry zbytečně něco vymýšleli a polský tým to jednou potrestal a vyrovnal.“

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo