Generální partner
Světlý režim
16. říjen 2021

Premiéra nového kouče! Sigma Olomouc-Karviná (ne,16)

Druhá třetina základní části startuje pro MFK Karviná zápasem v Olomouci - ten je na programu v neděli odpoledne. Na lavičku MFK se poprvé usadí Bob Páník.

Hráči slezského klubu potřebují nutně body, protože druhou reprezentační přestávku prožili na posledním místě tabulky s pouhými čtyřmi body. Nové trenérské duo Páník x Somberg se s týmem seznamovalo a vštěpovalo mu své myšlenky a taktické pokyny. A první prověrka bude hodně těžká. Olomouc udělala výborné výsledky, v posledních zápasech jim to ale trošičku nešlo. Je to herní mužstvo s šikovnými hráči, které chce v utkání dominovat. Ale víme také, co jim úplně nevoní,“ pousmál Páník.

Zkušený kouč se do zápasového kolotoče vrací po pěti měsících. „Moc se těším. Je to náboj, adrenalin. Těším se i na naše fanoušky. Do Olomouce to není daleko a máme zprávy, že nás dorazí povzbuzovat. Na to se opravdu těším,“ prohlásil Bob Páník.

Do Olomouce se před sezónou vrátil trenér Václav Jílek. Aktuálně patří jeho týmu 6. místo s třinácti body za tři vítězství, čtyři remízy a dvě porážky (obě v hlavním městě se Spartou a Bohemkou). V posledních zápasech přišel mírný útlum, aktuálně čeká Sigma už čtyři zápasy na vítězství a na pátou příčku ztrácí osm bodů. Naopak se musí dívat pod sebe, protože dva týmy mají stejně a další o bod či dva méně.Nutné je také připomenout, že Olomouc má zápas na Slavii k dobru.

V kádru Olomouce figuruje aktuálně nejlepší střelec soutěže – šestigólový záložník Martin Hála, který však je na oficiálním webu klubu i soutěže uveden jako obránce… To Karvinští se mohou pochlubit nejlepším střelcem, který se trefil třikrát. A není to nikdo jiný než kapitán Michal Papadopulos.

Co se týče vzájemných zápasů, tak je to k nevíře, ale fotbalisté MFK v nejvyšší soutěži Olomouc ještě neporazili – bilance 0-3-6 nevypadá moc hezky! Poslední vzájemný zápas z 24. kola minulé sezóny vyhrála Sigma v Karviné 1:0 díky gólu v závěru zápasu v podání Gonzáleze.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc – MFK Karviná startuje na Andrově stadionu v neděli 17. října v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo