Generální partner
Světlý režim
16. říjen 2021

Premiéra nového kouče! Sigma Olomouc-Karviná (ne,16)

Druhá třetina základní části startuje pro MFK Karviná zápasem v Olomouci - ten je na programu v neděli odpoledne. Na lavičku MFK se poprvé usadí Bob Páník.

Hráči slezského klubu potřebují nutně body, protože druhou reprezentační přestávku prožili na posledním místě tabulky s pouhými čtyřmi body. Nové trenérské duo Páník x Somberg se s týmem seznamovalo a vštěpovalo mu své myšlenky a taktické pokyny. A první prověrka bude hodně těžká. Olomouc udělala výborné výsledky, v posledních zápasech jim to ale trošičku nešlo. Je to herní mužstvo s šikovnými hráči, které chce v utkání dominovat. Ale víme také, co jim úplně nevoní,“ pousmál Páník.

Zkušený kouč se do zápasového kolotoče vrací po pěti měsících. „Moc se těším. Je to náboj, adrenalin. Těším se i na naše fanoušky. Do Olomouce to není daleko a máme zprávy, že nás dorazí povzbuzovat. Na to se opravdu těším,“ prohlásil Bob Páník.

Do Olomouce se před sezónou vrátil trenér Václav Jílek. Aktuálně patří jeho týmu 6. místo s třinácti body za tři vítězství, čtyři remízy a dvě porážky (obě v hlavním městě se Spartou a Bohemkou). V posledních zápasech přišel mírný útlum, aktuálně čeká Sigma už čtyři zápasy na vítězství a na pátou příčku ztrácí osm bodů. Naopak se musí dívat pod sebe, protože dva týmy mají stejně a další o bod či dva méně.Nutné je také připomenout, že Olomouc má zápas na Slavii k dobru.

V kádru Olomouce figuruje aktuálně nejlepší střelec soutěže – šestigólový záložník Martin Hála, který však je na oficiálním webu klubu i soutěže uveden jako obránce… To Karvinští se mohou pochlubit nejlepším střelcem, který se trefil třikrát. A není to nikdo jiný než kapitán Michal Papadopulos.

Co se týče vzájemných zápasů, tak je to k nevíře, ale fotbalisté MFK v nejvyšší soutěži Olomouc ještě neporazili – bilance 0-3-6 nevypadá moc hezky! Poslední vzájemný zápas z 24. kola minulé sezóny vyhrála Sigma v Karviné 1:0 díky gólu v závěru zápasu v podání Gonzáleze.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc – MFK Karviná startuje na Andrově stadionu v neděli 17. října v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo