Generální partner
Světlý režim
16. říjen 2021

Premiéra nového kouče! Sigma Olomouc-Karviná (ne,16)

Druhá třetina základní části startuje pro MFK Karviná zápasem v Olomouci - ten je na programu v neděli odpoledne. Na lavičku MFK se poprvé usadí Bob Páník.

Hráči slezského klubu potřebují nutně body, protože druhou reprezentační přestávku prožili na posledním místě tabulky s pouhými čtyřmi body. Nové trenérské duo Páník x Somberg se s týmem seznamovalo a vštěpovalo mu své myšlenky a taktické pokyny. A první prověrka bude hodně těžká. Olomouc udělala výborné výsledky, v posledních zápasech jim to ale trošičku nešlo. Je to herní mužstvo s šikovnými hráči, které chce v utkání dominovat. Ale víme také, co jim úplně nevoní,“ pousmál Páník.

Zkušený kouč se do zápasového kolotoče vrací po pěti měsících. „Moc se těším. Je to náboj, adrenalin. Těším se i na naše fanoušky. Do Olomouce to není daleko a máme zprávy, že nás dorazí povzbuzovat. Na to se opravdu těším,“ prohlásil Bob Páník.

Do Olomouce se před sezónou vrátil trenér Václav Jílek. Aktuálně patří jeho týmu 6. místo s třinácti body za tři vítězství, čtyři remízy a dvě porážky (obě v hlavním městě se Spartou a Bohemkou). V posledních zápasech přišel mírný útlum, aktuálně čeká Sigma už čtyři zápasy na vítězství a na pátou příčku ztrácí osm bodů. Naopak se musí dívat pod sebe, protože dva týmy mají stejně a další o bod či dva méně.Nutné je také připomenout, že Olomouc má zápas na Slavii k dobru.

V kádru Olomouce figuruje aktuálně nejlepší střelec soutěže – šestigólový záložník Martin Hála, který však je na oficiálním webu klubu i soutěže uveden jako obránce… To Karvinští se mohou pochlubit nejlepším střelcem, který se trefil třikrát. A není to nikdo jiný než kapitán Michal Papadopulos.

Co se týče vzájemných zápasů, tak je to k nevíře, ale fotbalisté MFK v nejvyšší soutěži Olomouc ještě neporazili – bilance 0-3-6 nevypadá moc hezky! Poslední vzájemný zápas z 24. kola minulé sezóny vyhrála Sigma v Karviné 1:0 díky gólu v závěru zápasu v podání Gonzáleze.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc – MFK Karviná startuje na Andrově stadionu v neděli 17. října v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo