Generální partner
Světlý režim
30. říjen 2015

Pro body na jih Čech, Táborsko-Karviná (so,14)

Tři porážky o jediný gól včetně pohárového zápasu a jen jeden vstřelený gól. S touto nelichotivou bilanci jedou už den předem svěřenci Jozefa Webera k sobotnímu utkání do Sezimova Ústí proti Táborsku.
Tato jihočeská destinace nepatří pro karvinský tým k neoblíbeným. V posledních třech duelech tam Karviná jednou vyhrála, remizovala i prohrála. „Já jsem tam třeba ještě neprohrál, ale ani nevyhrál,“ usmál se pohárový kapitán Jan Růžička. Ten ví, že tým nepředvádí špatný fotbal, ale nedaří se mu v útoku. „Bohužel, útočníkům to příliš nejde. Hrajeme po vápno, pak tomu chybí dravost a moment překvapení. Myslím si, že už jsme dost čitelní,“ doplnil Růžička. Jeho slova potvrzuje fakt, že nejlepším střelcem mužstva je se šesti góly záložník, někdy dokonce i defenzivní, Lukáš Budínský.

Na Karvinou čeká specifické prostředí, těžký, nažhavený a kombinačně silný domácí tým. „Chtěli bychom na jihu Čech navázat na výkony a výsledky z měsíce září. Sestavu určitě protočíme, možná se v ní objeví někdo, kdo hrál v úterý proti Boleslavi. S individuálními výkony v tom zápase směrem dopředu jsem byl spokojený. Pochopitelně až na to, že se nám nepodařilo skórovat,“ podotkl před zápasem trenér Jozef Weber.

V sobotu se možná vůbec poprvé proti Karviné postaví místní oblíbenec a bývalý hráč Elvist Ciku. Do posledních dvou vzájemných zápasů nezasáhl, nyní by měl být připravený. Před sezónou se na jih Čech vrátil z neúspěšné mise v ostravském Baníku trenér Petr Frňka. Místo na lavičce tak nezbylo na Radima Nečase, který nakonec kývl na nabídku Třince. 

Po výborném startu do sezóny se Táborsko, které tahalo sérii osmi zápasů bez porážky, zaseklo až během října, kdy prohrálo například ve Vlašimi či dohnalo aspoň do remízy domácí dvoubrankové manko s průměrnou Opavou. I přesto tým pod Frňkovým vedením znovu dokazuje, že se s ním musí v nejužší špičce Fotbalové národní ligy počítat. Proti celku ze Sezimova Ústí s dvaceti získanými body hraje pouze fakt, že má o zápas více. 

V posledním zápase minulý týden prohrálo Táborsko na půdě vedoucího Znojma 2:4. „Čeká nás velmi dobrý soupeř, řada jeho hráčů má prvoligové starty. My jsme se však oklepali z porážky ve Znojmě, vrátili jsme se zpátky na zem a budeme silným protivníkem,“ řekl pro klubový web staronový kouč.

Utkání 13. kola Fotbalové národní ligy FC MAS Táborsko – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Soukeník v sobotu 31. října ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Váňa, na čarách mu budou asistovat kolegové Melichar a Kožár.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná