Generální partner
Světlý režim
27. leden 2023

První zimní prověrka v sobotu s Prostějovem

Karvinští zahájí šestidílný přípravný kolotoč domácím utkáním se soupeřem, kterého znají z F:NL. Zápas s Prostějovem se bude hrát ve Sportovním centru Kovona a výkop je v sobotu v 11 hodin.

Po téměř sedmi týdnech si fotbalisté MFK navléknou zápasové dresy a zahrají si zápas. Jestliže 9. prosince hostili slovenskou Žilinu (remíza 1:1), tak se střetnou s týmem ze stejné soutěže – po podzimu sedmým Prostějovem. Karvinští začali s přípravou 16. ledna. „Tento první zápas nám poslouží jako ukázka morálních vlastností hráčů. Po náročných dvoufázových trénincích jsou ve velké únavě a půjde především o splnění kondičního záměru. Proto se úplně nebudeme dívat na výsledek, ale rozhodně budeme lpět na organizaci hry,“ prohlásil trenér Tomáš Hejdušek.

Na Kovoně fanoušci neuvidí v akci dvě kompletní jedenáctky domácího týmu. Důvodem jsou drobná zranění či postupné zapojení do tréninkového procesu (Papadopulos, Cienciala, Žák, Neuman). „Hráče, kteří budou připraveni do zápasu, na hřišti protočíme. Navíc s devatenáctkou do Prahy na duel proti Bohemce cestují Lucky Ezeh s Davidem Mosesem,“ podotkl Hejdušek. Proč? „Kvůli kompletní minutáži. V Praze budou hrát celý zápas, tady by hráli jen poločas. V této fázi potřebujeme, aby kluci měli zápasovou minutáž,“ dodal trenér MFK Karviná. Naopak nastoupí stoper Radim Plesník, jenž byl v klubu na testech už v prosinci.

Soupeř z Hané začal s přípravou o týden dřív než Karvinští a má odehrané už dva přípravné duely – s Banskou Bystricí prohra 0:5, s Líšní výhra 2:0. Prostějov v pauze přišel o svého asi nejlepšího hráče - Vasil Kušej přestoupil do prvoligové Mladé Boleslavi. Barvy Prostějova nově hájí například Martin Rolinek, který na podzim působil v Karviné, a kmenovým hráčem týmu z Hané je odchovanec MFK Martin Vlachovský.

Podzimní vzájemný zápas v rámci druhé nejvyšší soutěže vyhrál Prostějov 2:1 gólem z nastaveného času. V zimní přípravě se oba týmy potkají již potřetí (2020, 2022 a nyní i 2023) a zatím pokaždé zvítězila Karviná (3:2 a 1:0).


Přípravné utkání MFK Karviná – 1. SK Prostějov má na umělé trávě SC Kovona výkop v sobotu 28. ledna v 11 hodin. Vstup je zdarma.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo