Generální partner
Světlý režim
28. leden 2023

S Prostějovem smírně 1:1

V úvodním duelu zimní přípravy zapsali Karvinští remízu 1:1, když nejprve šli do vedení, ale vzápětí o něj přišli. Na Kovoně nastoupila kombinovaná sestava - příležitost dostali i hráči B-týmu.
MFK Karviná
sobota 28.1.2023
1:1
(0:0)
Kovona UT
Diváci: 0
1. SK Prostějov
I. pol.: Ciupa - Soukeník, Krčík, Plesník, Žídek - Boháč, Budínský - Memić, Málek, Rezek - Vrba. II. pol.: Mrózek - Fukala, Teplan, Plesník (70. Krčík), Bielan - Jurga, Motyčka - Goj, Bartl, Rezek (70. Vrba) - Clement.
Vejmola – Blahuta, Gábriš, Bialek, Elbel, Emmer, Vlasák, Moučka, Mach, Kulig, Malec. Střídali: Koudelka, Bartolomeu, Omale, Vlachovský.
Branky: 76. Motyčka - 77. Koudelka

Komentář

Fotbalisté MFK nastoupili do prvního utkání v roce 2023 v zelenočerné kombinaci. Prvních dvacet minut bylo oťukávacích, poté domácí převzali otěže a dalších patnáct minut byli rozhodně nebezpečnějším týmem.

Svědčí o tom tři nebezpečné příležitosti, z kterých mohl padnou gól. Minimálně šance Lukáše Budínského z dvacáté minuty byla stoprocentní – Memić mu adresoval centr na hlavu, Budínský ovšem z ideální pozice osm metrů od brány hlavou vůbec netrefil bránu. Ještě před touto šancí adresoval Jakub Rezek z levé strany perfektní přízemní balón skrz vápno, ale Adam Vrba reagoval pozdě a do zakončení se nedostal. 

Poté již přišla na řadu avizovaná tutovka Budínského a o pár minut později mohl skórovat i Amar Memić. Bosenský záložník se zmocnil míče na hranici vápna přes dva protihráče, ale v tísni levou nohou těsně minul. Skórovat mohl i Dominik Soukeník, který tentokrát zaujal pozici pravého beka. Slušnou příležitost mu připravil centrující Rezek a sklepávající Jaroslav Málek. Blonďatému univerzálovi však střela uvnitř vápna nesedla a skončila v ochranné síti za bránou.

Tečku za prvním poločasem udělala dalekonosná dělovka Dávida Krčíka, s kterou měl gólman Prostějova poměrně problémy. Hosté byli možná až na jeden závar před Ciupou v první půli takřka bezškodní. 

Do druhého poločasu domácí trenéři sestavu protočili a šanci dostali mj. i hráči B-týmu a průběh hry se zcela obrátil. Tempo diktovali hosté a před gólmanem Mrózkem, který nahradil Ciupu, bylo poměrně horko. Vážnější šanci, která volala po gólu, měl exkarvinský Martin Vlachovský – po chybě v obraně však míč v tutové příležitosti vůbec netrefil.

A přišel trest. Karvinští získali míč na polovině hřiště a podnikli výpad ve více hráčích. Zblokovaný míč se dostal na osmnácti metrech k Davidu Motyčkovi, který přízemní střelou trefil přesně k tyči a domácí šli do vedení! Radovali se však pouze minutu. Míče se totiž po dlouhém nákopu a menším nedorozumění domácí obrany zmocnil Vlachovský, přihrál do ideální palebné pozice Janu Koudelkovi a ten uklidil míč přesně k tyči. Víc gólů nepadlo, oba týmy se tak rozešly smírně.

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Chtěli jsme vyhrát a je škoda, že po prvním gólu si necháme okamžitě vyrovnat. Rozdíl v obou poločasech byl z naší strany markantní. Do prvního nastoupili áčkoví kluci, do druhého potom především mladší kluci z béčka. V první půli jsme byli dominantní a měli otěže zápasu pevně v rukou a je škoda, že se nám nepodařilo dát jeden nebo dva góly. Celkově asi zasloužená remíza. Zápas splnil naše záměry.“

Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo