Generální partner
Světlý režim
9. leden 2015

Prvním soupeřem polský Ruch Chorzów

První a poslední lednové přípravné utkání na hřišti soupeře sehrají svěřenci Jozefa Webera v sobotu dopoledne od 11 hodin v Chorzówě proti místnímu Ruchu.

Vrcholem prvního týdne náročné přípravy bude sobotní utkání. Karvinští odcestují do Polska s více hráči. „Je to logické. Trenér potřebuje především vidět nové tváře, takže určitě dostanou na hřišti prostor,“ odhadoval po pátečním dopoledním tréninku kapitán Pavel Eismann a přiznal, že se všichni na utkání těší. „Týden byl náročný. Mimo jiné jsme v Prostějově absolvovali zátěžové fyzické testy,“ doplnil s tím, že z pohledu fyzické připravenosti budou následující dva týdny hodně důležité.

Karvinští se s Ruchem Chorzów potkají znovu po roce a půl. 9. července 2013 skončilo utkání 0:0 a hrálo se rovněž v Polsku. Podle oficiálního webu polského celku, trenér Waldemar Fornalik dlouho přemýšlel, zda zápas hrát. „První zápas jsem chtěl odehrát nejméně po deseti dnech přípravy, ale na druhou stranu liga začíná poměrně brzy a je důležité mít zápasový rytmus a vidět hráče během utkání,“ přiznal.

Ruchu patří po podzimu v Ekstraklase až předposlední místo. Světlou zprávou je však skutečnost, že si zahrál předkola Evropské ligy. Stopku do základní skupiny mu vystavil až ve čtvrtém předkole ukrajinský celek Metalist Charkov.

Utkání Ruch Chorzów – MFK OKD Karviná startuje v Chorzówě na Filarowě ulici v sobotu od 11 hodin. Zápas bude možno sledovat na onlajnech.

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii