Generální partner
Světlý režim
13. leden 2015

Trenér Weber po zápase s Ruchem Chorzów

Karvinští mají za sebou první přípravné utkání. Jak se zamlouvalo trenéru Weberovi, a jak to bude dál se zkoušenými hráči? K článku jsme také přiložili sestřih utkání, které zdokumentovala polská strana.

Sobotní deštivý duel, který Karvinští prohráli v polském Chorzówě 1:3, byl podle trenéra Jozefa Webera přínosný. „Solidní utkání, se kterým jsem spokojený. Dali jsme příležitost dvěma jedenáctkám hráčů a vyzkoušeli jsme si některé věci. Přednost pochopitelně dostali ti zkoušení, a také mladíci z dorostu. Ostatně v podobném duchu to bude vypadat i v následujících duelech,“ prohlásil trenér Weber.

Hrálo se nahoru dolů, k čemuž možná sváděl i terén, který byl kvůli vydatnému dešti rychlejší. Karvinskému trenérovi se více zamlouval výkon jeho svěřenců z druhé půle. Jediný gól borců v zelených dresech zaznamenal v poslední minutě první půle útočník Tomáš Komenda, jenž je v Karviné na zkoušce ze Zábřehu. „Ten zatím určitě zůstane. Dal gól, to vždycky zaujme. Ale přiznám, že jsme jej měli v hledáčku už na podzim. Přeci jen hledáme alternativu do útoku k Urgelovi. Když Lubo (Urgela – pozn.) nebyl v sestavě, tak jsme měli na hrotu problém,“ přiznal Jozef Weber a věří, že se Komenda dál bude o svou pozici doslova rvát.

Někteří zkoušení hráči (kromě dvou, kteří již odjeli domů) pokračují s týmem a budou připraveni zasáhnout do sobotního utkání s Ružomberokem, v němž se opět bude zkoušet. „A šanci zase dostanou i naši dorostenci, pro které je každý takový zápas velkou školou včetně Martina Limanovského, který se vrátil z hostování v Hlučíně. Tyhle kluky potřebujeme vidět především,“ dodal Jozef Weber.

Sestřih utkání

zdroj: www.niebiescy.tv
Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii