Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2019

Puchel: Takové vítězství je velké povzbuzení

Skoro čtyři roky čekal na svůj další ligový gól a dočkal se. Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel ve Zlíně zvyšoval průběžné vedení už o čtyři góly. I jeho gól pomohl k prvnímu vítězství v této sezóně, které zároveň znamenalo odlepení se z poslední příčky tabulky.

Eriku, bavili jste se v kabině o tom, že se vám ze Zlína nepodařilo přivézt body přes sedm let?
Já o tom věděl. Už ve druhé lize byly vzájemné zápasy hodně těžké a nedařilo se nám tam. Zaplaťpánbůh, že jsme tu nepříznivou sérii zlomili, dali čtyři góly a zaslouženě vysoko vyhráli.   

Který okamžik byl podle vás klíčovým v tomto utkání? Vedoucí gól Martina Bukaty nebo vyloučení Azackého?
Podle mě určitě první gól. Poprvé v sezóně jsme vedli, to je hrozně důležité. Navíc jsme měli i další šance.

Do zápasu jste naskočil už v průběhu prvního poločasu kvůli zranění Vukadina Vukadinoviće. Jak těžké bylo hned chytit rytmus zápasu?
Bylo to hrozně obtížné. Nebyl jsem téměř vůbec rozcvičený. Byly nějaké signály, že Vuky není v pořádku, tak se nás šlo několik rozcvičit, pak už to vypadalo, že Vuky bude v pořádku, tak jsme si šli sednout a za dalších pět minut už jsem musel do hry. Za tu dobu mi ztuhly nohy a nebyla to sranda hned naskočit do zápasu. Musel jsem to přetrpět do konce poločasu, po změně stran už jsem byl v pohodě.

Tak v pohodě, že jste vsítil svůj první gól v této sezóně.
Mám obrovskou radost, to je jasné. Chtěl jsem hlavně trefit bránu a nejprve jsem si vyčítal špatný první dotek po přihrávce Martina Bukaty. Nakonec míč za domácího brankáře zapadl. Super pocit a hlavně definitivní potvrzení vítězství.

Celkově jste se v nejvyšší soutěži trefil už potřetí. Vzpomenete si, kdy to bylo naposledy?
To vím přesně. Bylo to v domácím duelu s Bohemkou, kdy jsem přeloboval brankáře a upravil na 3:0 (úsměv). Bylo to někdy v listopadu 2016 – je to už hodně dávno.

Ve středu vás čeká pohár ve Frýdku-Místku a v sobotu se vydáte do Teplic k nedělnímu utkání. Jsou tyhle tři body velkým povzbuzením?
Jednoznačně to je velké povzbuzení. Tím vítězstvím z nás snad všechno spadlo a už to snad půjde. Výhru jsme nutně potřebovali.Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo