Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2019

Puchel: Takové vítězství je velké povzbuzení

Skoro čtyři roky čekal na svůj další ligový gól a dočkal se. Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel ve Zlíně zvyšoval průběžné vedení už o čtyři góly. I jeho gól pomohl k prvnímu vítězství v této sezóně, které zároveň znamenalo odlepení se z poslední příčky tabulky.

Eriku, bavili jste se v kabině o tom, že se vám ze Zlína nepodařilo přivézt body přes sedm let?
Já o tom věděl. Už ve druhé lize byly vzájemné zápasy hodně těžké a nedařilo se nám tam. Zaplaťpánbůh, že jsme tu nepříznivou sérii zlomili, dali čtyři góly a zaslouženě vysoko vyhráli.   

Který okamžik byl podle vás klíčovým v tomto utkání? Vedoucí gól Martina Bukaty nebo vyloučení Azackého?
Podle mě určitě první gól. Poprvé v sezóně jsme vedli, to je hrozně důležité. Navíc jsme měli i další šance.

Do zápasu jste naskočil už v průběhu prvního poločasu kvůli zranění Vukadina Vukadinoviće. Jak těžké bylo hned chytit rytmus zápasu?
Bylo to hrozně obtížné. Nebyl jsem téměř vůbec rozcvičený. Byly nějaké signály, že Vuky není v pořádku, tak se nás šlo několik rozcvičit, pak už to vypadalo, že Vuky bude v pořádku, tak jsme si šli sednout a za dalších pět minut už jsem musel do hry. Za tu dobu mi ztuhly nohy a nebyla to sranda hned naskočit do zápasu. Musel jsem to přetrpět do konce poločasu, po změně stran už jsem byl v pohodě.

Tak v pohodě, že jste vsítil svůj první gól v této sezóně.
Mám obrovskou radost, to je jasné. Chtěl jsem hlavně trefit bránu a nejprve jsem si vyčítal špatný první dotek po přihrávce Martina Bukaty. Nakonec míč za domácího brankáře zapadl. Super pocit a hlavně definitivní potvrzení vítězství.

Celkově jste se v nejvyšší soutěži trefil už potřetí. Vzpomenete si, kdy to bylo naposledy?
To vím přesně. Bylo to v domácím duelu s Bohemkou, kdy jsem přeloboval brankáře a upravil na 3:0 (úsměv). Bylo to někdy v listopadu 2016 – je to už hodně dávno.

Ve středu vás čeká pohár ve Frýdku-Místku a v sobotu se vydáte do Teplic k nedělnímu utkání. Jsou tyhle tři body velkým povzbuzením?
Jednoznačně to je velké povzbuzení. Tím vítězstvím z nás snad všechno spadlo a už to snad půjde. Výhru jsme nutně potřebovali.Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice
×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice