Generální partner
Světlý režim
13. leden 2013

Remíza se Sigmou? Dobrý výsledek, říká Mikula

Kapitánem Karviné v probíhající zimní přípravě je stoper David Mikula. Proti prvoligové Sigmě se také střelecky prosadil. Po rohovém kopu uklidil míč za olomouckého brankáře. Na výhru to přesto nestačilo, ale i bod proti takovému soupeři je cenný.

Dlouho trápili prvoligového favorita, dvakrát vedli o dvě branky. Nakonec zápas se Sigmou Olomouc skončil pro Karvinou remízou 3:3. Přesto David Mikula po zápase nesmutnil. „Bod je cenný. Přeci jen Sigma je čtvrtá v Gambrinus lize. Pro nás je to dobrý výsledek. I když tři inkasované branky jsou dost. Na druhou stranu jsme také tři dali, z toho dvě ze standardních situací,“ vyprávěl po zápase Mikula.

Ve 34. minutě právě Mikula zvyšoval vedení Karviné už na 3:1 po výborně kopnutém rohu. „Dá se říct, že tohle byla situace, kterou máme nacvičenou. Kuba Hottek to perfektně kopl levačkou a já jsem se to na přední tyči snažil tečovat a podařilo se. Ale je úplně jedno, kdo se trefí. Každopádně gól ze standardky se počítá,“ pochvaloval si.

Z inkasovaných branek nedělal David Mikula tragédii. „Samozřejmě to mrzí, ale je to přeci jen pořád příprava. Máme dost času všechno vypilovat. Jedenáctky se točí, sehráváme se. Dvakrát jsme však totálně propadli a Sigma je zkušený mančaft, který to potrestal. Je to velká škoda, když vedete 2:0 i 3:1 a neudržíte to,“ řekl.

O soupeři mluvil děvetadvacetiletý stoper jen v dobrém. „Ti kluci ví, co mají dělat a jak mají hrát. Myslím, že to dokázali i v předchozích zápasech, byť proti třetiligovým soupeřům. Sílu hlavně směrem dopředu mají obrovskou, což dokazují i na tomto turnaji, kdy v každém zápase dali minimálně tři branky,“ chválil David Mikula. Ten kvituje konfrontaci proti prvoligovým týmům. „Pro mladé hráče nebo ty, kteří dorazili na zkoušku, je toto výborná příležitost. Ověří si, kde mají rezervy nebo co musí zlepšit,“ doplnil.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo