Generální partner
Světlý režim
11. duben 2017

Repete se Slavií, tentokrát ve čtvrtfinále MOL Cupu

Po domácí těsné ligové porážce se svěřenci Jozefa Webera pokusí Slavii pomstít v Edenu. Ve hře je postup mezi čtyři nejlepší v domácím poháru.
Se vší vážností přistupují karvinští fotbalisté k nadcházejícímu utkání. Už postupem do čtvrtfinále překonali své pohárové maximum, ale chtěli by ještě dál. V cestě ale stojí nejtěžší možný protivník. „Slavia je jasný favorit, ale jedeme se porvat o dobrý výsledek,“ prohodil brankář Jan Laštůvka, který zřejmě přenechá své místo v brance Branislavu Pindrochovi, který odchytal prozatím všechny tři pohárové zápasy. 

Do utkání určitě nezasáhne na karvinské straně Libor Holík, který právě ze Slavie v Karviné hostuje. „Jde nám o prestiž i výsledek. Kluci jsou dobře připravení a anglický týden je nemůže nijak rozhodit. Nějaké změny asi budou, přeci jen máme v kádru hráče, kteří čekají na šanci a jsou na hraně základní jedenáctky,“ řekl trenér Weber k otázce složení kádru pro pohárový duel.

Karvinská cesta do čtvrtfinále byla náročnější, než ta slávistická (a to je nejen kvůli jednomu zápasu na víc). Svědčí o tom otočka na půdě divizního Nového Jičína, vítězství po prodloužení s Prostějovem a penaltová výhra s Duklou Praha. To Slavia v pohodě zdolala nejprve Chrudim a potom Litoměřicko.

Oba soupeři se v poháru střetnou po téměř osmi letech. V tehdejším dvojzápase Ondrášovka Cupu měl ovšem favorit hodně namále. Na domácím hřišti Karvinští vyhráli 1:0 díky gólu Marcela Pavlíka, v odvetě pak Slavia vstřelila dva potřebné góly a s odřenýma ušima postoupila po výhře 2:0. 

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu SK Slavia Praha – MFK Karviná startuje v Eden Aréně ve středu 12. dubna v 18:45 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Vítěz utkání doplní už jistou semifinálovou trojici Opava, Mladá Boleslav a Zlín.  
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo