Generální partner
Světlý režim
10. leden 2013

Richard Vaněk: Baník jsme předčili v pohybu

Výhrou 1:0 nad Baníkem Ostrava vstoupili karvinští fotbalisté do zimní Tipsport ligy. Podle záložníka Richarda Vaňka rozhodl především lepší pohyb domácích hráčů. Stejně jako většina, odehrál i Vaněk jeden poločas.

Jak jste se cítil na hřišti po pětitýdenním volnu a třech tréninkových jednotkách od začátku týdne?

Tím, že jsme se poslední tři týdny individuálně připravovali, tak to nebylo tak špatné a cítil jsem se dobře. Pětačtyřicet minut se dalo v pohodě zvládnout. Postupem času se do toho všichni dostaneme a bude to lepší a lepší.

Vedle vás nastoupil Peter Hoferica, který tady je na zkoušku. Jaké to bylo a vyhověli jste si? Přeci jen jste neměli vůbec čas na sehrání.

Peter je technický typ hráče, proto se mi vedle něho hrálo velmi dobře. Až jsem z toho byl sám překvapený, že nám to klapalo.

Porazili jste prvoligový tým. Měli jste více ze hry, soupeře jste především ve druhém poločase přehrávali a zachovat klidnější hlavu v zakončení, tak o jeden nebo dva góly mohlo být veseleji. Překvapil vás Baník, že nebyl tak aktivní a měl snad jen dvě velké šance?

Na soupeři šlo vidět, že byl celkem unavený. My se snažíme o určitý herní projev a každá taková výhra nám pomůže. Ale je pravdou, že jsem více drželi míč a hlavně je to o pohybu, ve kterém jsme Baník předčili.Tím však nesnižuji náš výkon, také jsme v předešlých dnech makali.

Vstup do Tipsport ligy Karviné vyšel na výbornou. Téměř všichni hráči i z ostatních klubů kvitují a pochvalují si tyto zápasy v tom, že o něco jde a nehrají se pouze „bezvýznamné“ přáteláky. Vnímáte to stejně?

Samozřejmě. Především se potkáme s prvoligovými týmy, se kterými bychom se možná v klasickém přípravném zápase třeba neutkali. Pak je tady samozřejmě možnost při postupu ze skupiny narazit na další kvalitní celky. Takže určitě je to lepší a více motivující.

V sobotu vás čeká duel se Sigmou Olomouc, tedy dalším prvoligovým soupeřem. Je výhodou, že hned od začátku potkáváte těžší soupeře?

Já si myslím, že to je úplně jedno. Hraje se turnajově a nezáleží na tom, v jakém pořadí se soupeři hrajeme. Stejně bychom se dřív nebo později potkali.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo