Generální partner
Světlý režim
2. prosinec 2016

Rozlučka s podzimem na Srbské, Brno-Karviná (so,15)

Tradiční jarní předehrávka 16. kola zavede Karvinou do jihomoravské metropole. Na začátku sezóny se oba týmy v karvinské premiéře v lize a na novém stadionu v příjemném letním počasí rozešly smírně 1:1. Tentokrát to bude spíš o bojovnosti v chladném odpoledni.
Po středečním pohárovém postupu přes pražskou Duklu jsou fotbalisté MFK Karviná už opět přeorientovaní na ligový kolotoč, který se o víkendu uzavře. Nováček ePojisteni.cz ligy si nevede vůbec špatně a před předehrávkou 16. kola je sedmý s dvaceti body. „Nečekal jsem, že před tímto zápasem budeme o šest bodů před Zbrojovkou, to opravdu ne,“ řekl kouč Karviné Jozef Weber.

V posledních dnech se hodně řeší nevlídné počasí, kvůli přívalům sněhu musel být dokonce duel Jablonce s Hradcem Králové odložen až na jaro. Karvinští trenéři i hráči jsou však ledově klidní. „Ve čtvrtek jsem byl doma na jižní Moravě a počasí bylo výborné. S trochou nadsázky si dovolím tvrdit, že hrát fotbal by se dalo i u mě v Drnovicích na zahradě,“ zasmál se šéf realizačního týmu ligového nováčka. „Zápas asi bude bojovnější, ale hřiště bude určitě kvalitně připravené. Ostatně jako vždy v Brně,“ dodal Weber s tím, že reflektuje vyjádření brněnské strany o tom, že pro Zbrojovku je tento zápas ohromně důležitý.

Zbrojovce se letos zatím nedaří, což si všichni v Brně plně uvědomují. „Víme dobře, že máme málo bodů a nejsme v optimální situaci. Tím pádem je pro nás sobotní zápas důležitý a chceme ho zvládnout,“ řekl na setkání s novináři kouč Svatopluk Habanec. Jeho tým prozatím v patnácti zápasech posbíral čtrnáct bodů a krčí se na čtrnácté, tedy první nesestupové příčce. „Jsme sice kousek od patnáctého místa, ale jsem přesvědčen, že Zbrojovka na jaře o záchranu hrát nebude,“ doplnil Habanec.   

Jihomoravský klub hlásí tři absence – mimo hru je dlouhodobě zraněný exkarvinský stoper Mihailo Jovanović s Francim Litsingim a nově je na seznamu marodů záložník a kapitán Jan Polák, který má natržený sval a do zápasu určitě nezasáhne. Karvinští si budou muset dát pozor na nejlepšího střelce ligy - desetigólového Michala Škodu. Velmi nebezpečný je také jeho kolega Jakub Řezníček, který se trefil do karvinské sítě v srpnu.

Utkání 16. kola ePojisteni.cz ligy FC Zbrojovka Brno – MFK Karviná startuje na Srbské v sobotu 3. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Ardeleanu, na čarách mu budou k dispozici kolegové Pochylý a Šimáček.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo