Generální partner
Světlý režim
19. květen 2019

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra

Karvinští podlehli Bohemians Praha 1905 0:1 a s definitivní platností si zahrají baráž. Kvůli absenci kapitána Dreksy se pro mnohé možná trochu překvapivě objevil ve stoperské dvojici vedle Milana Rundiće defenzivní záložník Vojtěch Smrž.

Vojto, před utkáním existovala teoretická šance na třinácté místo. Co podle vás o sudu utkání rozhodlo?
Přesně, jak říkáte. Šance byla pouze teoretická, ale věřili jsme, že by se to třeba mohlo podařit. Určitě rozhodl náš špatný první poločas. Bohemka hrála dobře zezadu, vlastně celý zápas dobře bránila a měli jsme těžké se prosadit.  Věděli jsme, že venku hrají lépe. Po změně stran to bylo z naší strany lepší, ale nedokázali jsme přes ten jejich blok prosadit. Bohužel si ani nevybavím nějakou naši pořádnou šanci.

Fanoušci vás znají jako defenzivního záložníka, ale objevil jste se na stoperu.
Trenéři se tak při absenci Pavla Dreksy takhle rozhodli. Můžu hrát na obou postech, ovšem v lize to pro mě byla na pozici středního obránce premiéra. Posty jsou odlišné, trenér mi říkal, ať nic nevymýšlím a hraju jednoduše.

Nyní je jasné, že vám sezóna skončí až na začátku června – v baráži narazíte na Jihlavu. Jak to vnímáte?
Počítali jsme s tím, že to tak asi dopadne. Baráž za každou cenu musíme zvládnout. S Jihlavou máme dobrou zkušenost, co se týče zápasu o všechno. V minulé sezóně jsme se tam zachránili a pevně věříme, že se nám to podaří i tentokrát.

Může třeba rozhodnout faktor F, tedy fanoušci?
Je to dost možné. Máme malý uzavřený stadion a fandové umí vytvořit super atmosféru. Všichni společně chceme zachránit ligu a věřím, že na tak důležitý domácí zápas přijdou ve velkém počtu. Budeme je potřebovat!Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo