Mlade talenty

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra

19.05.2019 | redakce
 

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra Karvinští podlehli Bohemians Praha 1905 0:1 a s definitivní platností si zahrají baráž. Kvůli absenci kapitána Dreksy se pro mnohé možná trochu překvapivě objevil ve stoperské dvojici vedle Milana Rundiće defenzivní záložník Vojtěch Smrž.

 

Vojto, před utkáním existovala teoretická šance na třinácté místo. Co podle vás o sudu utkání rozhodlo?
Přesně, jak říkáte. Šance byla pouze teoretická, ale věřili jsme, že by se to třeba mohlo podařit. Určitě rozhodl náš špatný první poločas. Bohemka hrála dobře zezadu, vlastně celý zápas dobře bránila a měli jsme těžké se prosadit.  Věděli jsme, že venku hrají lépe. Po změně stran to bylo z naší strany lepší, ale nedokázali jsme přes ten jejich blok prosadit. Bohužel si ani nevybavím nějakou naši pořádnou šanci.

Fanoušci vás znají jako defenzivního záložníka, ale objevil jste se na stoperu.
Trenéři se tak při absenci Pavla Dreksy takhle rozhodli. Můžu hrát na obou postech, ovšem v lize to pro mě byla na pozici středního obránce premiéra. Posty jsou odlišné, trenér mi říkal, ať nic nevymýšlím a hraju jednoduše.

Nyní je jasné, že vám sezóna skončí až na začátku června – v baráži narazíte na Jihlavu. Jak to vnímáte?
Počítali jsme s tím, že to tak asi dopadne. Baráž za každou cenu musíme zvládnout. S Jihlavou máme dobrou zkušenost, co se týče zápasu o všechno. V minulé sezóně jsme se tam zachránili a pevně věříme, že se nám to podaří i tentokrát.

Může třeba rozhodnout faktor F, tedy fanoušci?
Je to dost možné. Máme malý uzavřený stadion a fandové umí vytvořit super atmosféru. Všichni společně chceme zachránit ligu a věřím, že na tak důležitý domácí zápas přijdou ve velkém počtu. Budeme je potřebovat!• S Bohemkou v neděli od tří
včera - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
před 2 dny - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
před 3 dny - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Odehráno v 17:00
FC Fastav Zlín
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem