Mlade talenty

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra

19.05.2019 | redakce
 

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra Karvinští podlehli Bohemians Praha 1905 0:1 a s definitivní platností si zahrají baráž. Kvůli absenci kapitána Dreksy se pro mnohé možná trochu překvapivě objevil ve stoperské dvojici vedle Milana Rundiće defenzivní záložník Vojtěch Smrž.

 

Vojto, před utkáním existovala teoretická šance na třinácté místo. Co podle vás o sudu utkání rozhodlo?
Přesně, jak říkáte. Šance byla pouze teoretická, ale věřili jsme, že by se to třeba mohlo podařit. Určitě rozhodl náš špatný první poločas. Bohemka hrála dobře zezadu, vlastně celý zápas dobře bránila a měli jsme těžké se prosadit.  Věděli jsme, že venku hrají lépe. Po změně stran to bylo z naší strany lepší, ale nedokázali jsme přes ten jejich blok prosadit. Bohužel si ani nevybavím nějakou naši pořádnou šanci.

Fanoušci vás znají jako defenzivního záložníka, ale objevil jste se na stoperu.
Trenéři se tak při absenci Pavla Dreksy takhle rozhodli. Můžu hrát na obou postech, ovšem v lize to pro mě byla na pozici středního obránce premiéra. Posty jsou odlišné, trenér mi říkal, ať nic nevymýšlím a hraju jednoduše.

Nyní je jasné, že vám sezóna skončí až na začátku června – v baráži narazíte na Jihlavu. Jak to vnímáte?
Počítali jsme s tím, že to tak asi dopadne. Baráž za každou cenu musíme zvládnout. S Jihlavou máme dobrou zkušenost, co se týče zápasu o všechno. V minulé sezóně jsme se tam zachránili a pevně věříme, že se nám to podaří i tentokrát.

Může třeba rozhodnout faktor F, tedy fanoušci?
Je to dost možné. Máme malý uzavřený stadion a fandové umí vytvořit super atmosféru. Všichni společně chceme zachránit ligu a věřím, že na tak důležitý domácí zápas přijdou ve velkém počtu. Budeme je potřebovat!• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

• Výsledky mládeže (středa)
5.6. - U19-Baník Ostrava 2:2 (5:3np),U17-Baník Ostrava 1:4, Sigma Olomouc-U15 2:1, Sigma Olomouc-U14 10:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem