Generální partner
Světlý režim
16. březen 2018

Televizní zápas na Hané, Sigma-Karviná (so,20)

Po dvou dalekých výjezdech čeká na karvinské fotbalisty krátká cesta do Olomouce. Na tamním Andrově stadionu se představí v sobotu večer.
Na oba týmy čeká poslední duel před reprezentační přestávkou. Na podzim padlo v Karviné osm gólů. Že by se něco podobného událo také na Andrově stadionu, je málo pravděpodobné. „Nemyslím si, že se bude opakovat gólová přestřelka z prvního utkání. To bylo unikátní,“ pověděl kouč MFK Josef Mucha. 

Karvinský hlavní trenér naznačuje, jaký by měl být recept na úspěch. „Chce to dobře bránit a musíme se snažit hrozit směrem dopředu. Sigma je nebezpečná v přechodové fází a tuto její zbraň budeme muset eliminovat,“ podotkl. Karvinští na jaře ještě neprohráli, po dvou vítězstvích si v posledních utkáních připsali remízy v Liberci a doma se Spartou.

Velkou výzvou pro ofenzivu v čele s Tomášem Wágnerem bude skutečnost, že Sigma v letošní sezóně doma inkasovala pouhé dva góly – jeden od Liberce a jeden od Slavie. „To mluví za vše. Doma jsou opravdu nebezpeční. Rádi bychom získali do tabulky v následujících dvou zápasech další plusové body. Když se to povede už teď v Olomouci, budeme spokojení,“ dodal Mucha s tím, že po reprezentační přestávce cestuje jeho mužstvo k utkání do Brna.Olomoucká Sigma z posledních pěti kol vyhrála pouze jednou, na jaře získala čtyři body za jedno vítězství, jednu remízu a dvě porážky. Z úspěšného podzimního kádru je pryč pouze útočník Tomáš Chorý, kterého koupila Plzeň. Jako náhrada za vysokého útočníka přišel ze západu Čech na půlroční hostování Jakub Řezníček. Devětadvacetiletý útočník rozhodl gólem duel proti Slovácku, což je právě už zmíněné jediné jarní vítězství svěřenců Václava Jílka.

Jediný vzájemný prvoligový duel ovládla na podzim Sigma, když si z Karviné odvezla divokou výhru 5:3.  

Utkání 21. kola HET ligy SK Sigma Olomouc – MFK Karviná se odehraje na Andrově stadionu v Olomouci v sobotu 17. března od 20:00 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou pomáhat kolegové Kotík a Podaný. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo