Generální partner
Světlý režim
12. duben 2018

Těžká práce u mistra, Slavia-Karviná (pá,18)

Karvinští se v pátek vpodvečer představí v pražském Edenu na půdě českého mistra. Oba týmy nutně potřebují body, nejlépe všechny tři.
Karvinští stále drží jarní neporazitelnost, po dvou vítězstvích pětkrát v řadě remizovali – naposledy doma po nevýrazném výkonu se Slováckem. Pokud chtějí svěřenci Josefa Muchy natáhnout šňůru bez prohry, musí na nepopulární pátek "třináctého" v přímém televizním přenosu na trávníku mistrovské Slavie hodně přidat. 

Co zlepšit oproti zápasu proti Slovácku? Trenér Mucha má jasno. „Pohyb! Musíme být také daleko důraznější a poctivější v samotném přístupu. Slavia bude v tomto utkání velkým favoritem, my se jí to pokusíme co nejvíc ztížit,“ podotkl před utkáním karvinský trenér. 

Jeho svěřenci navíc už 201 minut čekají na vstřelený gól. Při poslední návštěvě Edenu (12.4.2017 čtvrtfinále MOL Cupu) vstřelili karvinští hráči hned dva góly. Ovšem při porážce 2:5 to nic neřešilo. „Bavíme se o tom. V posledních zápasech máme spoustu zkažených přihrávek, nedokážeme dohrát ani akce po stranách. Kvalitu pořád máme, je to o jednom zápase, abychom to zase nastartovali,“ prohlásil Josef Mucha.

Slavii aktuálně patří druhá příčka se sedmibodovou ztrátou na tápající Plzeň. Ovšem klubu z Edenu se prozatím také nedaří podle představ. Hlavně poslední domácí porážka se Zlínem všechny jistě mrzí ještě teď. Slavia na jaře dvakrát prohrála (v Jihlavě a se Zlínem) a jednou remizovala (v derby na Spartě). Největší nebezpečí? Jednoznačně standardní situace! Přes zimu se ve Vršovicích děly věci – z Liberce přišel sportovní ředitel Jan Nezmar a jen krátce před vánočními svátky také kouč Jindřich Trpišovský. Se „svým“ realizačním týmem si z juniorky „vytáhl“ jako dalšího asistenta kovaného slávistu Pavla Řeháka. 

Nejvýraznější zimní posilou je obránce Lukáš Pokorný z Montpellieru, z Liberce pak přišli Ondřej Kúdela a brankář Ondřej Kolář. Z hostování v Jablonci si Slavia stáhla Stanislava Tecla. Naopak pražský celek opustili brankář Jan Laštůvka, který posílil poslední Baník, dále Altintop, Rotaň nebo Švento.  

Podzimní duel v Karviné vyhrála Slavia po gólech Škody a van Burena 2:0. Trenér Mucha bude muset oželet vykartovaného Marka Janečku, Jindřich Trpišovský kromě dlouhodobě zraněných (Mešanovič, van Buren) i Michaela Ngadeua také kvůli čtyřem žlutým kartám.

Utkání 24. kola HET ligy SK Slavia Praha – MFK Karviná začne v Eden Aréně v pátek 13. dubna v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka, na čarách mu budou asistovat kolegové Wilczek a Pospíšil.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo