Generální partner
Světlý režim
26. leden 2016

Těžká zkouška, Karvinou prověří Žilina

Zřejmě nejtěžší test v dosavadním průběhu přípravy čeká na svěřence Jozefa Webera. Ti ve ve středu v pravé poledne přivítají na Kovoně slovenskou Žilinu.

2:1, 2:2 a 2:2 – to jsou výsledky Karviné v zimním přípravném období. Po dvou soupeřích z Polska a jednoho z Česka přijde na řadu i slovenský soupeř. A rozhodně ne slabý. Ostatně to avizoval po sobotním zápase v Sosnowci i záložník Petr Glaser. „V příštím týdnu přijdou na řadu určitě těžší soupeři,“ řekl.

A měl jednoznačně pravdu. Žilina totiž patří dlouhodobě ke špičce slovenské ligy. Ale zcela určitě se fanoušci, kteří dorazí na toto utkání, nedočkají tolika gólů, jako v loňské zimní přípravě. Karvinští svého notně omlazeného soupeře porazili poslední lednový den vysoko 9:3.

Slovenský tým má za sebou také tři utkání. Ve dvou si poradil se Slováckem, v tom posledním pak porazil jasně 3:0 polskou Wislu Krakov v jejím tréninkovém centru v Myślenicích, které Karvinští velmi dobře znají. Trenéři slovenského celku chtějí přijet v kompletním složení, v úvahu pouze nepřipadá start dvou reprezentantů do 21 let, kteří si plní povinnosti v Dubaji a zraněného Ernesta Mabouky. Ostatní se budou rvát o místo v základní sestavě pro jarní část Fortuna ligy, do které Žilina vstoupí ze čtvrté příčky v pátek 26. února na hřišti Skalice.

Přípravné utkání MFK OKD Karviná – MŠK Žilina začne na umělé trávě Sportovního centra Kovona ve středu 27. ledna ve 12 hodin.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo