Generální partner
Světlý režim
28. leden 2016

Weber: Utkání s Žilinou pro nás bylo velkou školou

Z první porážky během zimní přípravy nedělal trenér Jozef Weber přehnané závěry.

Na čtyři inkasované góly nejsou fanoušci ani hráči zvyklí. Přesto se to slovenskému soupeři podařilo. Jaké je vaše hodnocení v pořadí už čtvrtého zápasu zimní přípravy?
Jsem rád, že jsme takový zápas odehráli, byla to pro nás velká škola. Jen mě mrzí ty tři góly po změně stran. Paradoxně jsme možná druhý poločas začali lépe, než ten první. Ale takový je fotbal. Pozitivní je přínos Zbyňka Pospěcha v návaznosti na rychlý přechod do útoku s Moravcem či z druhé strany s Puchlem. To bylo v pořádku.

Do utkání jste vyrukovali s nově složenou stoperskou dvojicí Panák x Peciar. Jak se vám zamlouvala?
První poločas ušel, ve druhém po prostřídání už to bylo horší. Ale Filip Panák odehrál celkově slušný zápas. Mrzí mě, že do utkání nemohl zasáhnout Pavel Dreksa. Přeci jen vidět Peciara v součinnosti právě se zkušeným Dreksou by bylo pochopitelně lepší. Ale to se nedá nic dělat.

Jak je na tom vůbec Pavel Dreksa?
Během zápasu se Zbrojovkou odkulhal. Věřím, že jeho uzdravení je jen otázkou několika dnů a do úterního utkání se Senicí už nastoupí. Doufám!

Prozatím v každém utkání jste inkasovali. Jak moc je to frustrující s ohledem na podzim, kdy jste v patnácti zápasech dostali jen šest gólů?
To byla úplně jiná situace, teď je příprava. Samozřejmě těch obdržených gólů je dost, na druhou stranu do ofenzivy jsme si udrželi kvalitu. Ale je zřejmé, že musíme pilovat hlavně obranu, to vidí každý.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo