Generální partner
Světlý režim
3. listopad 2023

Trenér Jarábek před derby: Důležitá je pro nás pokora a připravenost

O náladě v týmu, o soupeři i o vítězství v anketě JVC Trenér Měsíce hovořil dva dny před slezským derby trenér Juraj Jarábek.

Trenére, do utkání půjdete s čerstvým oceněním JVC Trenér měsíce. Co na to říkáte, že fanoušci v konkurenci trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského a mladoboleslavského Marka Kuliče ukázali za měsíc říjen právě na vás?
Moc jim za to děkuji. Vážím si toho, že jsem vůbec byl v nominaci. Je to úspěch celého klubu, všech členů realizačního týmu a hráčů. Těší mě to, udělali jsme dobré výsledky a chceme v nich pokračovat.

Jaká je nálada dva dny před slezským derby?
Všichni se na tento velký zápas těšíme, nálada je velice dobrá. V posledních dvou kolech jsme si připsali dvě vítězství s čistým kontem a rádi bychom v nastoleném trendu pokračovali. Uděláme maximum pro spokojenost nás všech i fanoušků. Pro nás je důležitá pokora a připravenost.

Po více než čtyřech letech se bude hrát před vyprodaným stadionem…
…Baník vždycky táhne! Pro oba fanouškovské tábory to bude velká sláva. Těším se na atmosféru.

Jak velkým oslabením bude absence Jiřího Fleišmana, který nesmí nastoupit kvůli dohodě klubů?
Je to samozřejmě velká nepříjemnost. Máme i nějaké další šrámy, přesto pevně věřím, že kluci, kteří do utkání nastoupí to zvládnou a pomůžou nám.

Ostravský tým prohrál poslední dva duely domácí duely shodně 0:1. Může to na hráčích zanechat nějaké stopy?
Soupeř disponuje kvalitním mužstvem s výborným trenérem. Někdy se stane, že prohrajete dva zápasy po sobě. My nemůžeme nic podcenit, vždyť z posledních dvou venkovních duelů vytěžil Baník maximum – vyhrál v Olomouci a Teplicích. Kvalita týmová i individuální v tom týmu je.

Je podle vás největším nebezpečím soupeře rychlík Tanko?
Ano, je to velmi šikovný a rychlonohý fotbalista. Ale není to v žádném případě jen o něm. Baník má hráčskou kvalitu i na lavičce, proto bych nerad na někoho zapomněl. Baník je velký klub, ale naše výhoda spočívá v tom, že na naše hráče není takový tlak jako na ty baníkovské. Hlava pracuje, je to důležitá součást fotbalu a ne každý může hrát za Baník.

Související články

Zápas 5.11.2023

Smrtící údery zkraje druhé půle, Karviná-Baník Ostrava 1:3

Slezské derby nabídlo kvalitní podívanou před výbornou kulisou a čtyři góly. Bohužel hned tři vstřelili hosté, kteří v Karviné prohrávali. Karvinští pod trenérem Jarábkem poprvé padli v domácím prostředí.

Preview k zápasu 4.11.2023

Slezská bitva před vyprodaným stadionem, Karviná-Baník Ostrava (ne,15)

Dlouho očekávané derby se přiblížilo. Oba týmy jdou do utkání v jiném rozpoložení - Karvinští dvakrát po sobě vyhráli, Ostrava dvakrát prohrála. Navíc v domácím prostředí. Ještě před úvodním hvizdem proběhne oficiální rozloučení s Michalem Papadopulosem, který v létě ukončil kariéru.

Pozvánka na zápas 2.11.2023

Jaroslav Svozil: Čekám vyhecovaný zápas

Slezské derby je na programu už v neděli. Těší se na něj všichni včetně Jaroslava Svozila. Nadcházejícího soupeře velice dobře zná - v Ostravě strávil tři a půl roku. Od léta je však zkušený stoper pilířem našich zadních řad!

Ohlasy po zápase 6.11.2023

Jaroslav Svozil: Naše slabší desetiminutovka rozhodla

Smutný byl po slezském derby stoper Jaroslav Svozil. Se spoluhráči musel kousat porážku od regionálního rivala.

Ohlasy po zápase 5.11.2023

VIDEO & OHLAS: trenér Jarábek + kapitán Budínský

Jako zasloužené hodnotil vítězství soupeře trenér Juraj Jarábek na pozápasové tiskové konferenci. Rozebíral atmosféru, absenci Jiřího Fleišmana a samozřejmě si posteskl nad devítiminutovkou, ve které jeho svěřenci třikrát inkasovali. Lukáš Budínský taktéž pochválil atmosféru a litoval, že jeho trefa byla nakonec zbytečná.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo