Generální partner
Světlý režim
1. srpen 2019

Trenér Straka před Slavií: Každý tým je hratelný

Kouč František Straka spolu se svým týmem vyhlíží nedělní domácí zápas proti mistrovské Slavii s řadou vynikajících fotbalistů. Městský stadion v Karviné-Ráji se má na co těšit!
Trenére, po duelu v Plzni je na řadě ještě větší kalibr – do Karviné zavítá mistrovská Slavia. Po třech zápasech, které vaši svěřenci herně zvládli, svítí v kolonce bodů nula. Jak to změnit?
Prostě bodovat (smích). Víme, že jsme na nule, je to nepříjemná situace, ale nedá se nic dělat. I v tomto nedělním zápase uděláme všichni maximum, abychom bodovali. Bude to nesmírně obtížné, Slavia má obrovskou kvalitu a momentálně je to nejlepší český tým. A sebrat takovému mančaftu nějaký bod je ohromně motivující.

Může být výhodou, že budete hrát na vlastním stadionu?
Mohlo by být. Říká se - můj dům, můj hrad. Nechceme v domácím prostředí před výbornými fanoušky rozdávat soupeřům body.  Věřím tomu, že i když nemáme body, tak lidé přijdou a bude plno!

Slavii se rozpadla obrana, stopeři Deli a Ngadeu odešli do Belgie. Může to hrát nějakou roli?
Určitý zásah do sestavy to pro trenéra Trpišovského je, oba byli nadstandardními hráči. Ale Slavia a Plzeň mají tak neskutečně vyrovnané a kvalitní kádry, že může nastoupit opravdu kdokoliv a slabí nebudou. Každý je hratelný, i Slavia. Podívejte se na Olomouc, která v neděli sahala v Praze po bodu…

Připravujete se na někoho z kádru mistra speciálně?
Ne! Připravujeme se na Slavii Praha jako celek.

Máte nějaké nové zprávy k marodům?
Určitý posun u všech zraněných hráčů je a to mě ohromně těší. Týká se Guby s Ba Louou - když všechno dobře půjde, tak jeden z nich by mohl být připravený k utkání. Neříkám, že hned od začátku, ale v průběhu hry snad ano. Doufejme!
Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice
×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice