Mlade talenty

Trenér Straka před Slavií: Každý tým je hratelný

01.08.2019 | redakce
 

Trenér Straka před Slavií: Každý tým je hratelný Kouč František Straka spolu se svým týmem vyhlíží nedělní domácí zápas proti mistrovské Slavii s řadou vynikajících fotbalistů. Městský stadion v Karviné-Ráji se má na co těšit!

 

Trenére, po duelu v Plzni je na řadě ještě větší kalibr – do Karviné zavítá mistrovská Slavia. Po třech zápasech, které vaši svěřenci herně zvládli, svítí v kolonce bodů nula. Jak to změnit?
Prostě bodovat (smích). Víme, že jsme na nule, je to nepříjemná situace, ale nedá se nic dělat. I v tomto nedělním zápase uděláme všichni maximum, abychom bodovali. Bude to nesmírně obtížné, Slavia má obrovskou kvalitu a momentálně je to nejlepší český tým. A sebrat takovému mančaftu nějaký bod je ohromně motivující.

Může být výhodou, že budete hrát na vlastním stadionu?
Mohlo by být. Říká se - můj dům, můj hrad. Nechceme v domácím prostředí před výbornými fanoušky rozdávat soupeřům body.  Věřím tomu, že i když nemáme body, tak lidé přijdou a bude plno!

Slavii se rozpadla obrana, stopeři Deli a Ngadeu odešli do Belgie. Může to hrát nějakou roli?
Určitý zásah do sestavy to pro trenéra Trpišovského je, oba byli nadstandardními hráči. Ale Slavia a Plzeň mají tak neskutečně vyrovnané a kvalitní kádry, že může nastoupit opravdu kdokoliv a slabí nebudou. Každý je hratelný, i Slavia. Podívejte se na Olomouc, která v neděli sahala v Praze po bodu…

Připravujete se na někoho z kádru mistra speciálně?
Ne! Připravujeme se na Slavii Praha jako celek.

Máte nějaké nové zprávy k marodům?
Určitý posun u všech zraněných hráčů je a to mě ohromně těší. Týká se Guby s Ba Louou - když všechno dobře půjde, tak jeden z nich by mohl být připravený k utkání. Neříkám, že hned od začátku, ale v průběhu hry snad ano. Doufejme!

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0.

• Janečka nemůže hrát
před 2 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 3 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem