Generální partner
Světlý režim
1. srpen 2019

Trenér Straka před Slavií: Každý tým je hratelný

Kouč František Straka spolu se svým týmem vyhlíží nedělní domácí zápas proti mistrovské Slavii s řadou vynikajících fotbalistů. Městský stadion v Karviné-Ráji se má na co těšit!
Trenére, po duelu v Plzni je na řadě ještě větší kalibr – do Karviné zavítá mistrovská Slavia. Po třech zápasech, které vaši svěřenci herně zvládli, svítí v kolonce bodů nula. Jak to změnit?
Prostě bodovat (smích). Víme, že jsme na nule, je to nepříjemná situace, ale nedá se nic dělat. I v tomto nedělním zápase uděláme všichni maximum, abychom bodovali. Bude to nesmírně obtížné, Slavia má obrovskou kvalitu a momentálně je to nejlepší český tým. A sebrat takovému mančaftu nějaký bod je ohromně motivující.

Může být výhodou, že budete hrát na vlastním stadionu?
Mohlo by být. Říká se - můj dům, můj hrad. Nechceme v domácím prostředí před výbornými fanoušky rozdávat soupeřům body.  Věřím tomu, že i když nemáme body, tak lidé přijdou a bude plno!

Slavii se rozpadla obrana, stopeři Deli a Ngadeu odešli do Belgie. Může to hrát nějakou roli?
Určitý zásah do sestavy to pro trenéra Trpišovského je, oba byli nadstandardními hráči. Ale Slavia a Plzeň mají tak neskutečně vyrovnané a kvalitní kádry, že může nastoupit opravdu kdokoliv a slabí nebudou. Každý je hratelný, i Slavia. Podívejte se na Olomouc, která v neděli sahala v Praze po bodu…

Připravujete se na někoho z kádru mistra speciálně?
Ne! Připravujeme se na Slavii Praha jako celek.

Máte nějaké nové zprávy k marodům?
Určitý posun u všech zraněných hráčů je a to mě ohromně těší. Týká se Guby s Ba Louou - když všechno dobře půjde, tak jeden z nich by mohl být připravený k utkání. Neříkám, že hned od začátku, ale v průběhu hry snad ano. Doufejme!
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo