Historicky první bod! Karviná-Slavia 0:0

04.08.2019 | redakce

Historicky první bod! Karviná-Slavia 0:0 Karvinští mají první bod a získali ho v zápase s mistrem, proti kterému bodovali na sedmý pokus. Přes čtyři tisíce fandů vidělo vynikající zápas, ale gólu se nedočkali.

4.kolo, neděle 4.8.2019
MFK Karviná - SK Slavia Praha  0:0  (0:0)
ŽK: Rundić - Van Buren
Rozhodčí: Machálek - Paták, Flimmel
MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe, Stropek, Rundić, Čonka – Lingr, Hanousek – Putyera, Janečka (74. Smrž), Vukadinović (56. Šašinka) – Petráň (82. Galuška).
SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – Souček, Král – Masopust (77. Olayinka), Hušbauer, Ševčík (69. Stanciu) – Van Buren (73. Júsuf).
Počet diváků: 4126

V základní sestavě udělal kouč Straka oproti duelu v Plzni několik změn. Do brány se poprvé v sezóně postavil Libor Hrdlička, na stoperu nahradil zraněného Kouřila mladý Daniel Stropek a na levé straně zálohy operoval Vukadin Vukadinović. Aspoň na lavičce už byl Adriel Ba Loua.

Od úvodního hvizdu se hrál zajímavý a svižný fotbal.  Domácí začali zajímavou příležitostí, kdy Petráň nedosáhl na vysoký míč, který se odrazil k Lingrovi, ale ten ze zajímavé pozice vysoko přestřelil. Potom už začal minisouboj Hrdlička vs. Van Buren!

První zahřívací a překvapivý pokus holandského útočníka na přední tyč Hrdličku nepřekvapil. V pětadvacáté minutě stadion ztichl – Ndefe zahrál v pokutovém území rukou a pískala se penalta! K ní se postavil specialista Tomáš Souček, ale i „mistr tesař“ se někdy utne, vůbec netrefil bránu. V dalších minutách držela Slavia víc míč a vypracovala si další velkou šanci.

Mick Van Buren běžel sám na Hrdličku, ten jej ale skvěle vykrokoval a z ostrého úhlu už si s pokusem útočníka sešívaných poradil. V poslední minutě prvního dějství znovu Van Buren v šanci, ale trefil jen boční síť. Jak Slavia končila první půli, tak zahájila i tu druhou – Ševčík překonal už Hrdličku, jenže toho na brankové čáře zastoupil Ndefe a míč odkopl do bezpečí!

Do další příležitosti se dostal po rychlém brejku Masopust, ale fantom Hrdlička byl neprůstřelný, zlikvidoval i dorážku! Po hodině hry se připomněl Van Buren střelou do tyče. Slavia dokazovala svou kvalitu, ale nebylo ji přáno v zakončení. Karvinští hráli sympaticky, snažili se a tvrdě bojovali o první bodový zisk v této sezóně.

Hostům nepomohla ani střídání, i když především čerstvý Olayinka byl na hřišti znát. V poslední minutě přišla kritická chvíle a přezkoumávání jednoho zákroku videorozhodčím – po tříminutovém prodlení byl zjištěn těsný ofsajd Součka, tudíž (ne)faul Stropka byl bezpředmětný. Domácí nakonec čisté konto uhájili a poprvé v historii sebrali pražskému týmu bod a dokonce poprvé ani neinkasovali!

Domácí trenér František Straka: „Pocitově jsme poslali do brány Libora Hrdličku a to se ukázalo jako rozhodující. Ano, měli jsme štěstí a fotbalového boha na naší straně. Prvních pětadvacet minut bylo z naší strany výborných, tak bych si to představoval. Kvalitativní rozdíl tam byl, ale bodík jsme urvali srdcem. Moc si cením toho, že jsme uhráli nulu vzadu a konečně máme taky první bod v této sezóně. Psychicky nám to určitě pomůže.“

Hostující trenér Jindřich Trpišovský: „Začátek zápasu nebyl nic moc, ale postupem času jsme si vytvořili trvalejší tlak. Vystřídali jsme všechny způsoby, jak nedat gól – jiný už asi neexistuje. Domácí svou snahou a zarputilostí dokázali uhájit nulu až do konce. V Karviné jsme ztratili body.“

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0.

• Janečka nemůže hrát
před 2 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 3 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!