Generální partner
Světlý režim
2. květen 2022

Trenérům děkuji za šanci, řekl Juraj Teplan k prvoligové premiéře

Za dva měsíce dvacetiletý fotbalista má ve svém fotbalovém životopise zapsán první prvoligový start v české lize. Záložník Juraj Teplan si v Jablonci zahrál posledních dvacet minut.

Rozporuplné pocity zažíval bezprostředně po utkání mladý slovenský záložník. První ligový start mu už nikdo nevezme, ale utkání ovládl domácí Jablonec a bohužel se rozhodlo o přímém sestupujícím. Další ligové starty může Teplan přidat už jen v posledních třech duelech, v příští sezóně se totiž v Karviné bude hrát jen druhá liga. „Proto ty smíšené pocity. Chtěl bych ale poděkovat trenérům za šanci, kterou mi dali. Moc si toho vážím. Stejně tak patří můj dík i zkušenějším spoluhráčům,“ podotkl skromně Teplan.

Hráč se sedmnáctkou na dresu je od začátku sezóny členem širšího kádru. Šanci se ukázat na prvoligovém trávníku dostal až na jejím konci. S jakými pokyny šel na hřiště? „Šlo o taktické věci. Také mi trenér říkal, ať jsem v klidu a užiju si to. Byl jsem trochu nervózní, ale hned po vstupu na trávník to ze mě spadlo a cítil jsem se dobře,“ usmál se stále ještě slovenský teenager.

Když měl zhodnotit zápas na severu Čech, tak byl stručný – ovšem výstižný. „Jablonec vyhrál zaslouženě, měl víc vyložených šancí,“ prohlásil. Trenér Bohumil Páník jeho první ligový start okomentoval na pozápasové tiskové konferenci pozitivně. „Juraj je obrovsky poctivý hráč s obrovským srdcem. Každý trénink, každý zápas jede naplno – v áčku, béčku nebo v přáteláku. Nic nepokazil a nepanikařil, byl u zisku míčů. Bylo to dobré,“ pochválil Teplana hlavní trenér MFK Karviná.

Po zápase mu gratulovali rodiče, kteří ho velmi podporují. „Moc mi fandí, takže byli za můj první start v nejvyšší soutěži rádi. Také mi gratulovali spoluhráči a kamarádi,“ zakončil Juraj Teplan.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo