Generální partner
Světlý režim
1. květen 2022

Prohra znamená definitivní konec! Jablonec-Karviná 2:0

Fotbalisté MFK vědí, že nedělní odpolední porážka na severu Čech je poslala o patro níž. Navíc předvedený výkon na domácí vůbec nestačil...
FK Jablonec
neděle 1.5.2022
2:0
(2:0)
Střelnice
Diváci: 1701
MFK Karviná
Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob (46. Pleštil) – Hübschman – Černák, Kratochvíl (90. Smejkal), Kubista, Malínský (84. Považanec) – Ikaunieks (63. Nešpor).
Bajza – Bartošák (64. Čmelík), Buchta, Kobouri, Šehić – Jursa (71. Teplan) – Svoboda (46. Vlachovský), Qose (46. Dramé), Marco Túlio, Sinyavskiy (46. Chvěja) – Papadopulos.
Branky: 15. Martinec, 42. Zelený
ŽK: Jursa, Bartošák, Čmelík (všichni KAR.)
Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Pfeifer

Komentář

Kvůli dvěma distancům a rozsáhlejší marodce s týmem na sever Čech odcestovali i mladí hráči širšího kádru Juraj Teplan s Martinem Vlachovským. Karvinští se v úvodní dvacetiminutovce dostali před domácí branku pouze sporadicky, míč drželi domácí. Hosté v černých dres měli problémy se standardními situacemi.

A právě z rohového kopu padl první gól. Krob zakroutil míč před bránu, kde si pohodlně mezi několik hráčů Karviné naskočil Martinec a otevřel skóre – psala se patnáctá minuta. O pět minut později poslal další výborný centr Krob, tentokrát pálil Ikaunieks a nastřelil břevno! Ve dvaadvacáté minutě mohlo být (a mělo být) vyrovnáno. Centr z levé strany, který neodehrál exkarvinský Zelený, se dostal až k Antonínu Svobodovi, který ve skluzu na zadní tyči netrefil!

Příležitostmi s gólovým závanem se to jen hemžilo, bohužel téměř výhradně byl nebezpečnější domácí Jablonec. Ovšem nekvalita v koncovce pramenící možná z nervozity dávala hostům pořád aspoň malé naděje na zdramatizování duelu. Karvinští si ale tak dlouho koledovali, až tři minuty před pauzou se míč se štěstím po odrazu od Bartošáka dostal k Jaroslavu Zelenému a ten trefil k tyči - 2:0 pro domácí!

O přestávce udělal kouč Páník hned tři změny – v šatně už zůstali Qose, Sinyavskiy a Svoboda. Naopak na trávník se dostali Dramé, Chvěja a Vlachovský. Jenže obraz hry se pro nezaujatého diváka vůbec nezměnil. Jablonec bez nadsázky zahazoval v prvních minutách jednu velkou šanci za druhou. Tempo hry se trochu zklidnilo až po hodině hry. Přesto domácí s přehledem následující minuty kontrolovali.

Aspoň malé pozitivum? Dvacet minut před koncem ukázal kouč Páník na Juraje Teplana. Pro slovenského mladého středního záložníka to byly první minuty v nejvyšší soutěži. Jiskřičku aspoň minimální naděje mohli vykřesat Michal Papadopulos s Eldarem Šehićem, ovšem proti výborné střele kapitána MFK zasáhl skvěle Hanuš a dorážka zblízka v podání bosenského krajního beka skončila pouze na tyči.

Jablonec byl výrazně lepší, rychlejší a přímočařejší i s blížícím se závěrem utkání. Karvinským fotbalistům nešla upřít snaha, ale v momentálním rozpoložení to prostě a jednoduše nešlo. Malou útěchou může být fakt, že výkon ve druhé půli byl rozhodně lepši než v první části. Domácí tým si s přehledem došel pro vítězství, naopak karvinský ortel je už jasný – pád o patro níž do FORTUNA:NÁRODÍ LIGY.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jiří Vágner: „Důležité vítězství! Dařilo se nám plnit věci, které jsme si řekli, a dali dva góly ze standardek. V druhé půli nás hosté překvapili změnou rozestavení a hrou na tři útočníky. Tím nás trochu vyhodili z tempa a my ustoupili pod toho, co jsme předváděli v prvním poločase. Dohráli jsme to ale v klidu a udělali první krok. Musíme ale makat dál.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Po utkání nám zhaslo světýlko na konci tunelu. Někteří hráči, bohužel, neodevzdali na hřišti to, co jsme čekali. Byli bázliví a nebyli soubojoví. Navíc nám spousta hráčů chyběla. Kdyby byli, možná by to vypadalo na hřišti lépe. Jablonec si šel jasně za vítězstvím, my působili spíš jako kompars.“

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo