Generální partner
Světlý režim
14. duben 2017

U Litavky o přerušení série porážek, Příbram-Karviná (so,17)

Velikonoční kolo nejvyšší soutěže zavede MFK Karviná na půdu poslední Příbrami. Po středeční porážce v pohárovém čtvrtfinále v pražském Edenu by si všichni rádi spravili chuť. Do zápasu nezasáhne vykartovaný stoper Pavel Košťál.

Karvinští jsou v situaci, kterou dlouho nepoznali! Už čtyři soutěžní zápasy v řadě prohráli, z toho tři ligové. Naposledy ve třech ligových zápasech v řadě neuspěli před třemi a půl lety ve FNL. To ovšem na lavičce ještě ani nebyl trenér Jozef Weber. Z hráčů současného kádru to pamatuje pouze trojice Pindroch, Eismann a Jovanović.

Ovšem kouč Weber si z toho těžkou hlavu nedělá. „Je to pryč, navíc jsme měli opravdu těžké soupeře. Ale v některém z těch tří ligových utkání jsme bodovat mohli,“ řekl. Moc dobře si šéf karvinské lavičky uvědomuje důležitost nadcházejícího zápasu. „Pro Příbram to je jedna z posledních šancí, jak si uchovat nějakou šanci na záchranu, navíc poslední dva domácí zápasy utkání vyhráli bez obdrženého gólu,“ varuje před jakýmkoliv podceněním.

Sobotním utkání bude třetí během sedmi dnů. Jak jsou na tom hráči se silami? „Měli by to zvládnout, vždyť máme jen jeden takto nabitý týden. Spíš to je o psychickém odpočinku. Věřím, že si kluci trochu vyčistili hlavu po středečním pohárovém zápase. Musíme se zpátky přepnout na ligu, bude to náročný zápas,“ odhaduje Jozef Weber.Středočeši prožívají těžké časy. Od začátku sezóny se jim nedaří a okupují stále poslední příčku tabulky. Jarní část už je v jejich podání přeci jen o něco lepší než hrůzostrašný podzim. V zimě klub opustil kouč Petr Rada a jeho místo zaujal Kamil Tobiáš. Ten si na jaře připsal s týmem dvě výhry (shodně 1:0 s Hradcem Králové a Bohemians 1905) a pět proher včetně debaklu 1:8 se Slavií.

Příbramští fotbalisté cítí šanci, aktuálně mají 15 bodů a na nesestupovou čtrnáctou pozici ztrácejí šest bodů. Pokud by se Karviné podařilo zvítězit, tak to Příbram bude mít šest kol před koncem de facto „sečtené“ a sestup by byl téměř jistotou. „Pořád žijeme, to je pro nás podstatné,“ řekl klubovému webu klíčový hráč týmu Tomáš Pilík. Podzimní vzájemný duel v Karviné vyhrál nováček zaslouženě 2:0.

Utkání 24. kola ePojisteni.cz ligy 1. FK Příbram – MFK Karviná začíná v Energon Aréně v sobotu 15. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek, na čarách pak jeho kolegové Hrabovský a Peřina.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo