Generální partner
Světlý režim
19. září 2020

U rozjetého soupeře ze severu, Liberec-Karviná (ne,15:30)

Karvinští cestují podruhé v nové sezóně na hřiště soupeře, tentokrát však přes celou republiku do Liberce. Oba soupeři mají za sebou čerstvé pohárové postupy - Slovan do třetího předkola EL, MFK do třetího kola MOL Cupu.

Den předem se vydávají na cestu fotbalisté Karviné. Čeká je „štreka“ do Liberce, tedy k silnému soupeři, který ve čtvrtek postoupil do dalšího předkola Evropské ligy a hned po vzájemném duelu se bude chystat na další předkolo. „Liberec v létě opět hodně obměnil kádr, ovšem kouč Hoftych s celým realizačním týmem to skvěle zvládli. Liberec šlape,“ uznale kýval hlavou asistent trenéra Marek Bielan.

Karvinští jsou prozatím na hřištích soupeřů stoprocentní, když zvítězili v Opavě. Nyní je čeká těžší oříšek. Kvalitou kádru je Slovan, při vší úctě k Opavě, trochu jinde. Důvodů je hned několik, ale ten nejpodstatnější je, že těží z úzké spolupráce s mistrovskou Slavií. „Slovan má kvalitní hráče, hodně jich tam je ze Slavie, která potřebuje, aby hráli. Navíc Slavia neposílá na sever Čech fotbalistu, který by neměl kvalitu,“ má jasno Marek Bielan.  

Pomůže Karviné skutečnost, že „šetřila“ ve středečním pohárovém utkání některé hráče základní sestavy, naopak Severočeši hráli v plné síle, navíc o den později v Litvě, kam cestovali letadlem a vrátili se až během pátečního dopoledne? Tomáš Jursa, který ve středu v pohárovém utkání proti Hlubině dal první gól MFK, je na vážkách. „Ten den volna, může hrát roli, ale taky nemusí. Od trenérů jsme dostali za úkol se na Liberec na půdě litevského Riteriai dívat,“ usmál se Jursa. Liberec vyhrál v Litvě jasně 5:1!

Liberec je po třech kolech na šesti bodech, na úvod sice prohrál v Olomouci, ale následně po skvělém výkonu rozebral Viktorii Plzeň a minulý týden bral všechny body v Českých Budějovicích. Velmi dobře se jeví posila Kolumbijec Jonh Mosquera (3 góly), to samé se dá říct o Rabušicovi a „hostech“ ze Slavie, kterých je celkem sedm – Júsuf, Matoušek, Jugas, Tijani, Kosek, Hromada a Beran (ten byl prodán do Slavie, ale formou hostování už je v Liberci zpátky). Naopak po uplynulé sezóně zamířili do klubu z hlavního města Karafiát, Malinský Kuchta a právě Beran.

Poslední vzájemný duel se datuje k 14. prosinci 2019 a Liberec doma vyhrál 3:0. Slovan v minulé sezóně vyhrál oba zápasy, v Karviné se radoval z vítězství 1:0. Hráči MFK tak mají svému nadcházejícímu soupeři co vracet…

Utkání 4. Kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy v neděli 20. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jiří Musil.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo