20. září 2020

Bod zpod Ještědu po dvou a půl letech, Liberec-Karviná 1:1

Vyrovnaný duel U Nisy skončil remízou, kterou zařídil v poslední minutě stoper Eduardo Santos. Karvinští se vrací přes celou republiku s bodem v kapse.
FC Slovan Liberec
neděle 20.9.2020
1:1
(0:0)
Stadion U Nisy
Diváci: 3382
Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Chaluš, Mara – Matoušek (59. Júsuf), Beran (59. Pešek), Mosquera (84. Fukala) – Rabušic (69. Cancola).
Bolek – Ndefe, Eduardo Santos, Šindelář, Bartošák (78. Twardzik) – Jean Mangabeira (71. Guba) – Ostrák (81. Janečka), Herc, Qose (81. Dramé), Mikuš – Papadopulos.
Branky: 55. Mosquera - 90. Eduardo Santos
ŽK: Tijani - Qose, Eduardo Santos, Papadopulos
Rozhodčí: Musil – Koval, Hock

V Liberci panovalo vynikající fotbalové počasí, až se skoro nechtělo věřit, že se hraje na severu Čech. Trenérský štáb MFK v čele s Jurajem Jarábkem dal šanci od první minuty vůbec poprvé Christiánu Hercovi a Rajmundu Mikušovi. V úvodu byli aktivnější domácí, ale Petr Bolek neměl s propagačními pokusy domácích, které za pár dnů čeká třetí předkolo Evropské ligy v Rumunsku proti FCSB, žádný problém.

Větší šance se v prvních dvaceti minutách ani na jedné straně neurodila. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. První větší emoce přinesl až souboj bránícího Koscelníka s útočícím Mikušem ve vápně domácích – psala se 33. minuta. Penaltu však sudí Musil neodpískal a po kratších protestech se pokračovalo ve hře.

V první půli se toho na trávníku příliš nestalo, pouze domácí Mara hlavičkoval po standardce mimo, na druhé straně Herc nemířil z dálky přesně. Během pauzy tak nemohlo na tabuli svítit jiné skóre než 0:0, ovšem Karvinští hráli sympaticky a byli domácím vyrovnaným soupeřem.

Ani zkraje druhé půle to U Nisy nebyla žádná fotbalová hitparáda, o to víc mrzí zbytečný gól v síti kapitána Petra Bolka. Deset minut po změně stran silný Mosquera využil spolupráce s Marou, otočil se s míčem a vystřelil do odkryté části brány k zadní tyči. Reakce hostujících hráčů přišla pozdě a míč skončil v síti - 1:0 pro Liberec. Po hodině hry se dostal ke střele z dálky opět Herc, tentokrát už trefil bránu, jenže Nguyena nevylekal.

O dvě minuty později si na přihrávku za libereckou obranu naběhl forvard Michal Papadopulos, ovšem Kačaraba s Nguyenem mu nedovolili pořádně zakončit. Každopádně šlo o největší šanci hostů z Karviné v dosavadním průběhu utkání. Z dálky to zkoušel tvrdě a přesně Eduardo a Nguyen musle míč zkrotit. V 80. minutě poslal nepříjemný přízemní centr do šestnáctky domácích Ndefe, ale Papadopulosovi chyběly na přední tyči dva kroky a kousek i střídajícímu Gubovi na zadní tyči – velká škoda!

Zápas nakonec dospěl k zasloužené remíze, v poslední minutě po dlouhém nákopu Ndefeho vyhrál Papadopulos hlavičkový souboj, Eduardo si vyměnil míč s Šindelářem a brazilský stoper Eduardo Santos s přehledem přehodil vybíhajícího Nguyena a svým prvním gólem v české lize srovnal na konečných 1:1!

Domácí trenér Pavel Hoftych: „Byl to těžký zápas, spíš boj. Soupeř byl důrazný, soubojový, tvrdý. Chyběla nám kvalita jednotlivců, v první půli neměl ani jeden tým prakticky žádnou šanci. Šli jsme do vedení, ale Karviná má plno šikovných hráčů, dělali nám problémy ve vzduchu, hru její hráči hodně zjednodušili. V jednom vzdušném souboji jsme propadli, Karviná šla obětavě za vyrovnáním a asi zaslouženě vyrovnala. Nám chyběly síly, větší kvalita a dynamika.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: „Liberec jsme sledovali v pohárovém utkání a poctivě se na ně připravovali. Počítali jsme, že kouč Hoftych udělá více změn, ale to se nestalo – nastoupili téměř v nejsilnější sestavě. Do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem, ale postupně jsme se nadechovali. Předvedli jsme dobrý výkon a hráče musím pochválit, že silný Liberec nepustili téměř do žádných šancí. Prostřídáním jsme se dostali zpět do hry a jsme šťastní za vyrovnání. Bodu s tak kvalitním soupeřem si vážíme.“