Generální partner
Světlý režim
2. červen 2015

Urgela: 12 gólů? Od útočníka se góly čekají

Střelec, kanonýr! Lubomír Urgela v první sezóně v karvinském dresu zaznamenal tucet branek. Poslední vstřelil v neděli a rozhodl tak o konečné sedmé příčce pro MFK OKD. Spokojenost? Tu u Urgely ani jiných členů kádru nenajdete.

Zmírnilo jednobrankové vítězství na závěr sezony zklamání z celkového umístění?

Jen trošku, ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát a napravit tak aspoň trochu domácí porážku s Ústím. Teď nás může mrzet, že jsme ten poslední domácí zápas nevyhráli. Přeci jen jsme mohli být na pátém místě.

Výhru v Mostu jste stylově trefil na závěr právě vy.

Mám radost, dlouho jsem se nemohl prosadit. Jsem rád, že se mi to povedlo v posledním zápase. Gólů jsme mohli určitě vstřelit víc, sám jsem tam měl ještě jednu dobrou šanci. Něco také nedal Erik Puchel. Ale jak říkám, vyhráli jsme a to je důležité.

V premiérové sezóně za Karvinou jste se stal hned jejím nejlepším střelcem a zároveň jste skončil druhý v celé soutěži. To je krásné, ne?

Od útočníka se góly čekají, takže za sebe můžu říct, že jsem spokojený. I když pár gólů se dalo přidat. Mrzí mě třeba neproměněná penalta proti Varnsdorfu, ale i spousta jiných neproměněných šancí, které vyplynuly ze hry. Spokojený mohu být hlavně s podzimem. Z celkového pohledu samozřejmě spokojený nikdo z nás není. Sedmé místo není dobré.

Od pondělí máte dovolenou, co vás čeká?

Chystám se s přítelkyní do Řecka. Budu také doma na Slovensku a 22. června už startujeme přípravu na novou sezónu. Teď na to však nemyslím, chci si odpočinout a nabrat sílu a elán do další práce tady v Karviné.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo