Generální partner
Světlý režim
1. září 2018

Útok na první domácí úspěch, Karviná-Slovácko (ne,15)

V minulém kole konečně bodovali, ba co víc, vyhráli. Potvrzovat výhru nad Opavou budou Karvinští v domácím utkání proti Slovácku v neděli odpoledne.

Pozitivně naladěni po dvou vítězstvích jdou karvinští borci do posledního utkání před první reprezentační přestávkou. Na čtvrtý pokus se v lize svěřenci Romana Nádvorníka pokusí porazit tým Slovácka. Minulou sobotu vyhrála Karviné v Brně s Opavou a ve středu si opět do Brna dojela pro postup v MOL Cupu přes Líšeň.  

Zamotal někdo v pohárovém utkání trenérovi hlavu natolik, že uvažuje o jeho nasazení v neděli? „Nerad bych hodnotil jednotlivce, chtěli jsme vidět všechny, kteří hráli. Potřebovali jsme do hry například dostat Adriela Ba Loua, který prozatím jen trénoval a dohání tréninkové manko. S některými jsem byl v zápase spokojený víc, s některými míň,“ odpověděl tajemně trenér Roman Nádvorník.

Speciální motivaci bude mít defenzivní fotbalista Soufiane Dramé, který z Uherského Hradiště zamířil do Slezska. „Moc se na ten zápas těším a uvidíme, jestli se dostanu na hřiště. Každopádně se chci ukázat, protože ve Slovácku jsem za A-tým v lize nikdy nenastoupil. Očekávám dobrý zápas, protože Slovácko má kvalitní tým,“ řekl hezkou češtinou francouzský fotbalista.

Oba zápasy v minulé sezóně určitě nepatřily k ozdobám nejvyšší soutěže, skončily 0:0. „Doufám, že nějaký gól dáme a zvítězíme. Rádi bychom dotáhli, prozatím úspěšný, „anglický týden“ do zdárného konce,“ přeje si Roman Nádvorník před reprezentační přestávkou.Tým z Uherského Hradiště má na svém kontě devět bodů za tři výhry a tři porážky. Poslední prohra byla hodně krutá – v pondělním derby si všechny body ze stadionu Miroslava Valenty odvezl Zlín po drtivé výhře 4:0. Ovšem vítězství nad Ostravou, Olomoucí a na Dukle se počítají a na Slovácku si můžou říct, že vstup do nové sezóny jim vyšel.

V létě opustila kádr brankářská jednička Milan Heča. Sedmadvacetiletý gólman si to namířil do Sparty, kde ovšem pouze vysedává na lavičce - na pozici jedničky se přesunul zkušený Michal Daněk. K nejvýraznějším příchodům řadí Slovácko transfer Jana Kalabišky právě z Karviné a především návrat odchovance Michala Kadlece z pražské Sparty.

Už bylo zmíněno, v minulé sezóně skončila obě utkání bez branek. Určitou zajímavostí také je, že Karvinští tohoto soupeře v lize ještě neporazili (tři remízy, jedna prohra). Utkání 7. Kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 2. září v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách mu budou pomáhat kolegové  Vlasjuk a Vlček.

Pokladny u všech sektorů budou pro fanoušky otevřené od 13:45 hodin. Klubový bulletin MFK KARVINÁ bude zdarma k dispozici na pokladnách ve Fanshopu a u turniketů. 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo