Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2023

V Karviné se představí dvoubodoví Severočeši, Karviná-Jablonec (so,15)

S cílem přerušit třízápasovou sérii proher jdou do sobotního domácího utkání s Jabloncem fotbalisté MFK.

Přestože má sobotní soupeř pouhé dva body, kouč Tomáš Hejdušek, který se svým týmem získal o bod víc za výhru nad Zlínem v úvodním kole, je velmi obezřetný. „Kvůli novému trávníku hráli během úvodních čtyř kol třikrát venku a doma hostili rozjetou Spartu. Ve dvou případech se Jablonečtí vraceli s bodovým ziskem za bezbrankové remízy a pouze v Boleslavi inkasovali tři góly. Je ale vidět, že moc gólů zatím nestřílí,“ podotkl kouč Hejdušek. Jeho slova korespondují s faktem, že Jablonec má nejhorší útok celé soutěže a v lize už desetkrát za sebou nevstřelil v utkání více než jeden gól.

Zároveň trenér MFK uznale pokýval hlavou nad jmény, která oblékají jablonecký dres. Nestárnoucí Tomáš Hübschman, výborní útočníci Jan Chramosta s Václavem Drchalem, v záloze šikovný Vladimir Jovović a další. „Ovšem my potřebujeme domácí zápas zvládnout. Kvůli nám samotným, ale i fanouškům. Proti Mladé Boleslavi byli naším dvanáctým hráčem a minulý týden vážili dlouhou cestu do Pardubic. Moc rádi bychom jim jejich důvěru chtěli oplatit vítězstvím,“ dodal Hejdušek.

Specifický zápas čeká Martina Doležala, který v jabloneckém dresu zažil během osmi let velké věci – dvakrát třetí a dvakrát čtvrté místo v lize, účast v hlavní fázi Evropské i Konferenční ligy, reprezentační pozvánky či tři finálové účasti v MOL Cupu. Za Jablonec nastřílel 69 ligových gólů. „Pokud bych se trefil i v sobotu, tak možná bych trefu střídmě oslavil. Víc to slavit však nechci, nebylo by to důstojné vůči Jablonci za ty roky, co jsem tam působil a narodil se mi tam i syn,“ řekl hráč s jednapadesátkou na dresu, který na první zásah v dresu MFK stále čeká. „Bude to vyrovnaný duel, protože oba týmy potřebují body,“ doplnil.

Svěřenci kouče Radoslava Látala, který převzal tým ze severu Čech na začátku letní přípravy, se výsledkově i herně trápí. V týdnu bylo zřejmě v klubu dusno a vedení sáhlo ke změně v kádru. Slovenský záložník Jakub Považanec dostal svolení hledat si nové angažmá a s týmem do Karviné už ani nedocestuje.

Historie vzájemných duelů je poměrně bohatá. Oba soupeři na sebe narazili čtrnáctkrát. Devětkrát se radoval Jablonec, dvakrát se body dělily a ve dvou případech uspěli Slezané. Poslední vzájemný duel skončil 1. května 2022 výhrou Severočechů 2:0! V Karviné se hrálo naposledy v polovině února 2022 a zápas skončil remízou 1:1.


Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Jablonec startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 19. srpna v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Vít Zaoral. Pokladny stadionu se fanouškům otevřou hodinu před výkopem. Bulletiny budou k dispozici na pokladnách, u turniketů a ve Fanshopu.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo