Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2023

V neděli na novém stadionu, Pardubice-Karviná (ne,15)

Fotbalisty MFK čeká výjezd na východ Čech, kde jsou nedaleko od sebe ve dvou statutárních městech nejnovější fotbalové arény v republice. Karvinští zavítají do pardubické CFIG Areny, která je v provozu půl roku.

Utkání se původně mělo hrát v sobotním termínu, nakonec však LFA na včasnou žádost domácích zareagovala přesunem na neděli kvůli dvěma populárním akcím v blízkosti stadionu. „My s tím žádný problém nemáme, jde o kosmetickou změnu. Pouze jsme v tréninkovém procesu některé věci posunuli o jeden den,“ usmál se asistent trenéra Ľubomír Luhový.

Po třech odehraných zápasech má Karviná tři body, Pardubice jen jeden. Matematika před nedělí je jasná, udržet soupeře pod sebou. „Pohled na tabulku a počet bodů vypouštíme z hlavy. Do každého utkání jdeme s tím, abychom neprohráli. To platí i pro tento zápas. Liga je náročná, tým Pardubic splňuje kritéria rychlého a moderního fotbalu,“ podotkl Luhový.

Karvinští si vůbec poprvé zahrají na nově zrekonstruovaném pardubickém stadionu s kapacitou 4620 míst. „Všichni se těšíme. Měl by to pro nás být svátek jako pro některé návštěva kostela,“ uvedl s úsměvem Ľubomír Luhový a dodal, že každý nový stánek, který se v Česku otevře, je velké plus celé fotbalové infrastruktury.

Pardubice jsou pod vedením trenéra Radoslava Kováče po třech kolech s jedním bodem na třinácté příčce. Obměna kádru po záchraně F:L v baráži s Příbramí přišla v defenzivě – odešli stopeři i brankáři. Především konec hostování rumunského reprezentanta Florina Nity ze Sparty je velkým oslabením.

Přišel však Antonín Kinský z Vyškova. V neděli ale určitě chytat nebude, jelikož je v trestu za surový kung-fu zákrok na jabloneckého Čanturišviliho. Mezi tři tyče se nejspíš postaví Viktor Budínský. Před utkáním dojde na slavnostní událost, protože útočník Pavel Černý pokořil metu 200 odehraných ligových zápasů. Osmatřicetiletý veterán je nedílnou součástí klubu z města perníku. V prvních třech kolech této sezóny nastřádal zatím podprůměrných 36 minut na hřišti.

Poslední vzájemný zápas obou týmů je starý rok a čtvrt. V nadstavbové části předminulé sezóny F:L Pardubice „doma“ v Ďolíčku zvítězily 2:0. Poslední návštěva pardubického stánku před rekonstrukcí? 14. listopadu 2015 v rámci druhé ligy porážka 0:1 gólem ze druhé minuty nastavení. Jediným pamětníkem v dresu MFK je kapitán Lukáš Budínský…


Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY FK Pardubice – MFK Karviná začíná v CFIG Areně v Pardubicích v neděli 13. srpna v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo