Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2023

V pátek do Polska k přípravnému utkání s Gliwicemi

Také druhá reprezentační přestávka pod vedením trenéra Juraje Jarábka nabídne přípravný duel a znovu to bude v Polsku - tentokrát však těžší kalibr, než byly Tychy. Karvinští se utkají s aktuálně jedenáctým týmem Ekstraklasy Piast Gliwice.

Před večerním kvalifikačním šlágrem Polska proti Česku, který se bude hrát ve Varšavě, se v pravé poledne střetnou v Gliwicích prvoligové týmy obou zemí v přípravném duelu, kterým vyplní reprezentační přestávku. „Před závěrečným měsícem, který nás na podzim ještě čeká, chceme klukům zachovat zápasový rytmus. Nastoupíme proti velice kvalitnímu soupeři, proto očekávám, že samotné utkání bude splňovat přísné parametry. Samozřejmě také chceme vidět některé hráče ve hře,“ řekl před utkáním asistent trenéra Branislav Mráz.

Se starým otřepaným klišé, že jakýkoliv zápas je lepší než trénink či modelový zápas, naprosto souhlasí. „Je to přesně tak. Navíc po dvou porážkách bychom se rádi pozitivně naladili výkonem či výsledkem na poslední čtyři utkání F:L. Polská liga má vysokou úroveň, pro nás je to určitě prestižní přípravné utkání,“ zakončil Mráz. K zápasu by mělo odcestovat osmnáct hráčů, někteří další půjdou pomoci v neděli béčku a zbytek má kvůli zranění či rekonvalescenci individuální program.

Piast Gliwice je remízovým králem Ekstraklasy – polský celek má na svém kontě po patnácti odehraných zápasech málo uvěřitelných jedenáct remíz. Trenérem Piastu je Srb Aleksandar Vuković. Prostředí tohoto klubu velice dobře zná Michal Papadopulos, který s Gliwicemi v sezóně 2018/2019 slavil mistrovský titul.

Poslední vzájemný souboj obou týmů je starý lehce přes tři roky – na začátku září 2020 (také v repre pauze) gól nepadl.


Přípravné utkání Piast Gliwice – MFK Karviná začne v pátek 17. listopadu ve 12 hodin „za zavřenými dveřmi“.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo