Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2023

V pátek do Polska k přípravnému utkání s Gliwicemi

Také druhá reprezentační přestávka pod vedením trenéra Juraje Jarábka nabídne přípravný duel a znovu to bude v Polsku - tentokrát však těžší kalibr, než byly Tychy. Karvinští se utkají s aktuálně jedenáctým týmem Ekstraklasy Piast Gliwice.

Před večerním kvalifikačním šlágrem Polska proti Česku, který se bude hrát ve Varšavě, se v pravé poledne střetnou v Gliwicích prvoligové týmy obou zemí v přípravném duelu, kterým vyplní reprezentační přestávku. „Před závěrečným měsícem, který nás na podzim ještě čeká, chceme klukům zachovat zápasový rytmus. Nastoupíme proti velice kvalitnímu soupeři, proto očekávám, že samotné utkání bude splňovat přísné parametry. Samozřejmě také chceme vidět některé hráče ve hře,“ řekl před utkáním asistent trenéra Branislav Mráz.

Se starým otřepaným klišé, že jakýkoliv zápas je lepší než trénink či modelový zápas, naprosto souhlasí. „Je to přesně tak. Navíc po dvou porážkách bychom se rádi pozitivně naladili výkonem či výsledkem na poslední čtyři utkání F:L. Polská liga má vysokou úroveň, pro nás je to určitě prestižní přípravné utkání,“ zakončil Mráz. K zápasu by mělo odcestovat osmnáct hráčů, někteří další půjdou pomoci v neděli béčku a zbytek má kvůli zranění či rekonvalescenci individuální program.

Piast Gliwice je remízovým králem Ekstraklasy – polský celek má na svém kontě po patnácti odehraných zápasech málo uvěřitelných jedenáct remíz. Trenérem Piastu je Srb Aleksandar Vuković. Prostředí tohoto klubu velice dobře zná Michal Papadopulos, který s Gliwicemi v sezóně 2018/2019 slavil mistrovský titul.

Poslední vzájemný souboj obou týmů je starý lehce přes tři roky – na začátku září 2020 (také v repre pauze) gól nepadl.


Přípravné utkání Piast Gliwice – MFK Karviná začne v pátek 17. listopadu ve 12 hodin „za zavřenými dveřmi“.

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo