Generální partner
Světlý režim
18. leden 2013

V sobotu na Karvinou čeká Frýdek Místek

Předposlední zápas základní skupiny zimní Tipsport ligy čeká na fotbalisty Karviné. V sobotu dopoledne změří síly s Frýdkem Místkem.

Trenéři Jan Pánik s Petrem Mašlejem museli v posledních dnech řešit zdravotní stav několika hráčů. „Postupně se to lepší. Někteří už jsou v pořádku a měli by zasáhnout do sobotního utkání. Ale budeme to s nimi ještě konzultovat, zda se na zápasovou zátěž cítí,“ řekl Jan Pánik. Problémy měli Tomáš Hrtánek, Tomáš Knötig, Josef Hoffmann, Richard Vaněk, Václav Juřena nebo testovaný brankář Jaroslav Šteiniger.

Hostitel základní skupiny má velmi nadějnou pozici k tomu, aby skončil celkově na druhém místě za Sigmou Olomouc. Při předpokládané výhře Baníku nad Orlovou bude Karvinským stačit jedno vítězství v posledních dvou duelech proti třetiligovým soupeřům. „Momentálně se neohlížíme na tabulku, i když samozřejmě čím výše skončíme, tím lépe. Prioritou jsou ale výkony hráčů, potažmo celého týmu. Přeci jen jsme stále v přípravném období,“ uvedl Pánik.

Mezi testovanými hráči jsou rovněž dva brankáři - Jaroslav Šteiniger a Ladislav Čaba. V dosavadních dvou utkáních zasáhli do hry pouze Lukáš Paleček a Tomáš Hájek. Je pravděpodobné, že minimálně jeden z noviců do zápasu s Orlovou zasáhne. „Poradíme se s trenérem brankářů a dáme na jeho názor. Ale příležitost jeden z této dvojice zřejmě dostane,“ doplnil trenér Karviné Jan Pánik.

Utkání Karviná vs Frýdek Místek začíná v sobotu tradičně od 11 hodin na umělé trávě v areálu Kovona. Vstupné na zápas je 20 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo