Generální partner
Světlý režim
4. březen 2023

V úvodu jara hned lahůdka v domácím prostředí, Karviná-Příbram (ne,17)

Předlouhá zimní pauza je pryč! Po více než 100 dnech se fotbalisté MFK představí v ostrém zápase. V domácím prostředí přivítají lídra z Příbrami. Hraje se v neděli odpoledne, vstupenky budou k dispozici na pokladnách a pro ženy je připraven sladký dárek k blížícímu se MDŽ.

S šestibodovým mankem na čelo vstupují svěřenci trenéra Tomáše Hejduška do druhé poloviny sezóny. Ambice se oproti podzimu nemění. Karvinští chtějí postoupit zpět do nejvyšší soutěže, odkud po šesti letech v létě sestoupili. Mezi elitu povede dlouhá a trnitá cesta, což si všichni v klubu uvědomují. „Cíl však zůstává a víme, o co hrajeme. Na jaře ale potřebujeme vyhrávat i venku, což se nám v první části sezóny moc nedařilo. Zápas s Příbramí je pro nás maximálně důležitý, potřebujeme stáhnout její šestibodový náskok – za každou cenu potřebujeme vyhrát,“ má jasno kouč Hejdušek.

Hráči v kabině to vnímají úplně stejně, pro úspěch udělají všichni maximum. Jsem rád, že si to kluci uvědomují. Nesmí ale zůstat u řečí, my to musíme ukázat na hřišti,“ burcoval trenér. „První zápas je strašně důležitý, hrajeme doma a ještě proti vedoucímu týmu. Vůbec nevím, co od Příbrami čekat. Nějaké problémy tam jsou, ale celou soutěž vedou a to je pro ně důležité. Musíme se spíš dívat na sebe a řešit náš výkon. Bylo by krásné, kdybychom hráli na jaře krásný fotbal a vyhrávali. Ale v naší situaci budou důležitější body,“ prohlásil záložník Lukáš Budínský, od kterého se čekají góly i důležité přihrávky do šancí.

Karvinští v zimní přípravě zvládli vše naplánované včetně šesti přípravných duelů, ve kterých třikrát vyhráli, dvakrát remizovali a jednou prohráli. S průběhem přípravy jsem spokojený a myslím si, že jsme nachystání na těžké jaro po kondiční i technicko-taktické stránce. Stále dokola budeme pracovat finální a předfinální fázi. Všichni se už na začátek jara těšíme. Nálada je bojovná a celý týden už bylo v kabině cítit to správné napětí a nažhavení,“ doplnil Tomáš Hejdušek, který nechtěl vykládat karty ohledně zdravotního stavu. Jistá je pouze dlouhodobá absence zraněného Martina Zedníčka.

Přestože by se mohlo zdát, že vedoucí celek prožije zimu v naprosté pohodě, zřejmě tomu tak úplně nebylo. Příbram dlouhodobě řeší své problémy, dokonce hráči téměř dva týdny stávkovali. Navíc muselo vedení klubu najít nového trenéra – úspěšní trenéři Zápotočný s Niklem totiž kývli na nabídku ligových Českých Budějovic. A tak Příbram přivedla Dušana Uhrina mladšího. Zkušený trenér musel oželet několik odchodů (záložníci Vott, Osmančík, Čermák a Musil), ale nakonec se dočkal i příchodů – přišli zkušený Mašek, dále pak Langhamer, Šimáček nebo Jahič.

Nejzkušenějším hráčem týmu je exkarvinský Tomáš Wágner – nejlepší střelec soutěže. Příbram udržela i produktivního Davida Surmaje. V kádru také figuruje Daniel Stropek, který u Středočechů hostuje právě z Karviné a v neděli určitě nenastoupí.

Středočeši během pauzy vyhráli pouze jediné přípravné utkání (proti Písku), v dalších čtyřech prohráli, jednou remizovali a hned tři utkání musela být zrušena. Shodou okolností třeba i generálka s Chrudimí minulý týden kvůli viróze ve východočeské kabině. První vzájemné utkání skončilo v srpnu remízou 1:1, Příbram vstupuje do jara s dvoubodovým náskokem v čele na druhý Vyškov.


Utkání 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – FK Viagem Příbram startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 5. března v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Michal Křepský. Bližší informace před vstupem na stadion naleznete ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo