Generální partner
Světlý režim
12. květen 2015

Ve středu se jde na fotbal – přijede Znojmo!

Vloženým 27. kolem pokračuje uprostřed týdne Fotbalová národní liga. Svěřenci Jozefa Webera přivítají na svém hřišti exligové Znojmo. Utkání začne v 17 hodin.

První a zároveň poslední vložené kolo čeká na kompletní šestnáctku týmů FNL. Karvinští se s šesti jarními remízami pasují na krále nerozhodných výsledků. Mají jich na svém kontě stejně jako Pardubice – devět. Z toho hned pět v domácím prostředí.

Navázat na výsledkový, nikoliv herní výkon, z posledního domácího utkání proti Frýdku-Místku, to bude cílem pro zápas s jihomoravským Znojmem, které zůstává po sestupu z nejvyšší soutěže za očekáváním. Může za to především start do sezóny, kdy Znojmo vyhrálo na svém stadionu až pátý zápas v půlce října. I to možná přispělo k odvolání trenéra Oldřicha Machaly, kterého nahradil Ludevít Grmela. „Ale pořád je to kvalitní a kombinační tým s řadou velmi zajímavých hráčů. Věřím, že i odpolední termín přiláká na Kovonu více lidí,“ zve na zápas trenér Jozef Weber.

Ten ihned po utkání v Opavě nevyloučil změny v sestavě. Nikoliv však z výkonnostních důvodů, nýbrž z praktických. „Během sedmi dnů jsou v plánu tři těžká utkání. Takže šanci dostanou i další hráči, které máme v kádru. Musíme trochu rozložit síly,“ vyjádřil se.

Znojmu patří až jedenácté místo s 34 body. V neděli vyhrálo v domácím prostředí nad Frýdkem-Místkem, když otočilo z poločasových 0:1 na konečných 2:1 gólem Pavla Dreksy z 92. minuty. Utkání MFK OKD Karviná – 1. SC Znojmo FK startuje na Kovoně ve středu 13. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske, jeho asistenty pak pánové Antoníček a Caletka. On-line přenos bude k dispozici na ONLAJNECH.

V poločase proběhne tradiční soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o klubový dres, soudek piva a klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo