Generální partner
Světlý režim
17. květen 2021

Vladimír Neuman o penaltě: Kuchta mě mohl klidně přeskočit a zakončit

Ten, který chytil penaltu nejlepšímu ligovému střelci! Vladimír Neuman se na stadionu mistrovské Slavie blýskl skvělým výkonem a spolu se střelcem vyrovnávacího gólu Lukášem Čmelíkem byl v centru dění v mediálním prostoru a navíc obdržel skleněnou trofej pro hráče zápasu...

Do brány jste šel po čtyřech měsících. S jakými pocity?
Trošku nervózní jsem byl, ale ne jako před prvním ligovým zápasem. Mám velkou radost a jsem moc rád, že jsem po dlouhé době dostal šanci a k tomu všemu ještě zrovna na stadionu mistrovské Slavie. Zároveň jsem trenérovi ukázal, že se budu dál rvát o pozici v týmu (úsměv).

Výsledek 1:1 proti suverénnímu mistrovi, který dokráčel až do čtvrtfinále Evropské ligy – to je něco, že?
Je to super a málokdo to čekal. Myslím, že nám to pomůže i do zbývajících dvou utkání.

Přitom začátek nebyl ideální, hned přišla penalta pro domácí. I v televizním studiu říkali, že spíš nebyla. Jaký na to máte názor vy?
Kuchta to udělal moc chytře. Nechal jsem nohu na trávníku a mohl mě v pohodě přeskočit. Místo toho na mě šlápl a spadl. Kdyby to ustál, tak mohl zakončovat do prázdné brány.


Věděl jste hned, kam skočíte?
Po odpískání jsem si v hlavě přehrál video, kde jsme koukali, kam ji kopl naposledy. Bylo to z mého pohledu doprava a nedal ji. Váhal jsem, kam skočit a až na poslední chvíli jsem se rozhodl, že půjdu doleva. Vyšlo to (smích).

Z tribuny se zdálo, že nejlepší střelec celé FORTUNA:LIGY penaltu nekopl úplně špatně, ale vy jste si pomohl svými centimetry. Je to tak?
Jo, určitě. On to opravdu nekopl špatně, šel jsem sice víc na zem, ale protože mám dlouhé ruce, tak se mi podařilo míč vyrazit.

Může tento příznivý výsledek i předvedená hra přilákat na poslední domácí zápas s Teplicemi třeba i nějaké nerozhodnuté fanoušky z řad permanentkářů?
Doufám, že ano. Věřím, že kdo viděl zápas se Slavií, tak nás bude chtít vidět naživo i v neděli. My se budeme snažit jim udělat radost a domácí utkání na závěr sezóny vyhrát.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná