Generální partner
Světlý režim
15. květen 2021

Výjezd na půdu suverénního mistra, Slavia-Karviná (ne,19:30)

Karvinští se naposledy v této sezóně vydávají na relativně dalekou cestu na soupeřův stadion (v posledním kole je totiž čeká cesta do Ostravy). Závěrečný zápas 32. kola se bude hrát v pražském Sinobo Stadium. A bude to těžká zkouška!

Těžší zápas než ten následující? Určitě ne! Karvinští fotbalisté jedou do hlavního města už k jistému mistrovi, který válcuje celou F:L. V celé sezóně nenašla Slavia přemožitele a celkem už neprohrála v domácí soutěži 43 utkání v řadě. „Pořád jsou hladoví, chtějí rekordy a korunu pro krále střelců. Líbí se mi to. I z toho důvodu nemůžeme očekávat, že s námi budou mít domácí nějaké slitování,“ uvedl trenér MFK Karviná Jozef Weber.

A následující středeční finále MOL Cupu v Plzni? Ani to není podle Webera pro „sešívané „ problém. „Jsou zvyklí hrát dvakrát týdně, hrají pořád,“ usmál se. Karvinští musí zachytit úvod zápasu, jinak může být zle. „Věřím, že v úvodních minutách budeme daleko koncentrovanější než v předchozích zápasech,“ upozornil Jozef Weber.

Ovšem způsob, jakým Slavia drtí soupeře, budí respekt. „Je to skvělý tým, který český fotbal úspěšně reprezentuje v evropských pohárech. Navíc má krásný velký stadion, přijdou fanoušci. Já mám ovšem ještě další motivaci, protože Ondra Lingr je můj největší kamarád. Snad je trochu překvapíme,“ usmál se gólman Jiří Ciupa.

Odchovanec MFK Karviná Ondřej Lingr je téma i pro kouče Webera. Ondra? To je radost. Byl jsem tady v začátcích jeho kariéry v dospělém fotbale. Ondra je zářným příkladem toho, kam to někdo může dotáhnout, když k talentu přidá i píli. I po mém odchodu, co mám zprávy, na sobě tvrdě pracoval a angažmá ve Slavii si určitě zasloužil. Moc mu to přeju,“ dodal karvinský trenér.

Soubor trenéra Jindřicha Trpišovského nemá viditelnou slabinu – i proto Slavia dosáhla s předstihem na mistrovský hattrick a došla až do čtvrtfinále Evropské ligy. Každý post mají pražané minimálně zdvojený. Velkou ztrátu představuje čerstvé a vážné zranění klíčového hráče Lukáše Provoda, pro kterého fotbalový rok 2021 s největší pravděpodobností skončil. Nejlepší střelcem Slavie a celé ligy je čtrnáctigólový Jan Kuchta.

Pražané naposledy zakolísali na konci dubna, když remizovali v malém pražském derby na půdě Bohemians 1905 (0:0). Vzájemné prvoligové zápasy hovoří jednoznačně pro ně – 8 výher a 1 remíza. Lednový zápas, který ještě spadal do podzimní části, vyhrál favorit v Karviné 3:1!

Utkání 32. kola FORTUNA:LIGY SK Slavia Praha – MFK Karviná začíná v pražském Sinobo Stadium v neděli 16. května v 19:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. Přímý přenos poběží na stanici O2 TV Sport.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná