Mlade talenty

Vlakem pro body, Mladá Boleslav-Karviná (so,15)

30.11.2018 | redakce
 

Vlakem pro body, Mladá Boleslav-Karviná (so,15) Čtyři ligové porážky v řadě se pokusí na oblíbeném stadionu zastavit hráči MFK Karviná.

 

Vlakovým spojem Pendolino se karvinská výprava vydala v pátek odpoledne na cestu do Mladé Boleslavi se zastávkou v Praze. Z hlavního města se v sobotu přesune do nedaleké cílové (a oblíbené) destinace. 

V předchozích dvou sezónách dokázali Karvinští v aktuálním působišti exkarvinského kouče Jozefa Webera pokaždé vyhrát. „Bylo by krásné v této tradici pokračovat,“ usmál se trenér Karviné Norbert Hrnčár. Jeho premiéra na lavičce v minulém utkání proti Slavii nedopadla výsledkově dobře, v sobotu bude šance na reparát. „V Boleslavi nás čeká fyzicky náročný zápas, navíc domácí v posledním kole výrazně zvítězili v Olomouci, což je jisté hodně povzbudilo,“ myslí si slovenský kouč MFK. 

Výsledky středočeského klubu stojí hlavně na útočníkovi Nikolaji Komlichenkovi, který už stihl nasázet 15 gólů, včetně dvou hattricků. „Počet gólů hovoří jasně, má velkou kvalitu. Musíme být ostražití, ale tým Mladé Boleslavi není jen o něm,“ doplnil Norbert Hrnčár.

Karvinští čekají na výhru od 22. září, čtyři zápasy v řadě prohráli. Poslední bodový zisk se datuje k 20. říjnu ve slezském derby v Ostravě. „Je to nepříjemná série, ale děláme všechno pro to, abychom to zlomili. Uděláme pro úspěch maximum,“ slíbil útočník Dávid Guba, který ve druhé polovině října vstřelil dva góly ve dvou utkáních, ale od té doby gólově mlčí.  Mladá Boleslav je před 17. kolem na osmé příčce s jednadvaceti body. Kouč Weber bude určitě postrádat vykartovaného Džafiče. Středočeši zahájili tuto sezónu dvěma porážkami, potom vyhráli právě v Karviné a následně podlehli doma Slavii. Od té doby už doma neprohráli s bilancí tří výher a tří remíz.

Výbornou formu oplývá útočník Komlichenko a rozchytal se brankář Jan Šeda. Prvoligová vzájemná bilance hovoří pro MFK v poměru 2:2:1. Boleslav se vůbec první výhry ve vzájemném měření sil dočkala v srpnu, když ve Slezsku zvítězila 4:3. Zajímavostí jsou, jak už bylo zmíněno, dvě karvinské venkovní výhry v posledních dvou prvoligových sezónách. 

Nejlepšími střelci těchto utkání jsou Lukáš Budínský s Tomášem Wágnerem – oba skórovali dvakrát. Start prvního jmenovaného je kvůli disciplinárnímu trestu vyloučený, u Wágnera se ještě uvidí. 

Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav – MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách mu budou asistovat kolegové Arnošt a Horák.   


• Juniorka s Teplicemi v neděli
dnes - Poslední utkání devátého nadstavbového kola Juniorské ligy mezi Karvinou a Teplicemi se po dohodě obou klubů bude hrát už v neděli 26. května v 15 hodin!

• Výsledky mládeže (út+st)
včera - U15-Prostějov 3:1, U14-Prostějov 1:5, U13-Bílovec 12:1, U12-Bílovec 17:1.

• V úterý a středu na žáky
před 2 dny - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. Mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
před 3 dny - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
19.5. - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
18.5. - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem