Generální partner
Světlý režim
21. květen 2013

Vlakem za prodloužením série výher, Most-Karviná

Ve středu pokračuje 28.kolem Fotbalová národní liga. Karvinští cestují přes celou republiku do Mostu, který je vážně ohrožen sestupem. Zápas začíná na stadionu Josefa Masopusta v 15:30 hodin.

Už čtyři výhry v řadě za sebou mají na svém kontě svěřenci Josefa Mazury. O tuto sérii jistě nebudou chtít přijít v sestupu ohroženém Mostu. „S každým soupeřem, který hraje o záchranu je utkání náročné. Ani to středeční nebude jiné. Ale Most mě překvapil ve Zlíně, kde opravdu chtěl hrát a hrál fotbal. Hráli kombinačně s rychlým přechodem do útoku. Už dvě kola navíc čekají doma na výhru,“ připomněl porážky s Bohemians 1905 a Pardubicemi karvinský trenér a dodal. „Je však rozdíl hrát doma do plných než venku, kde není co ztratit."

V Mostu si uvědomují, že si případnou středeční výhrou celý tým výrazně pomůže k vytoužené záchraně druhé nejvyšší soutěže. „Je to moc důležitý zápas, ale my k němu musíme přistoupit stejně, jako ke kterémukoliv jinému utkání, kde bojujeme o záchranu," prohlásil pro klubový web osmadvacetiletý záložník Ezequiel Rosendo. „Musíme útočit a hrát aktivně. Pak můžeme pomýšlet na úspěch,“ doplnil argentinský hráč.

Trenér Mazura nebyl v pátečním zápase proti Varnsdorfu spokojený s množstvím prohraných osobních soubojů. „Při rozboru utkání jsme se na to u videa zaměřili. Fotbal je také o soubojích, to jsem hráčům řekl,“ uvedl Josef Mazura. Už několikátý zápas visí karetní ohrožení nad dvojicí Jakub Hottek, Richard Vaněk. První jmenovaný má sedm žlutých karet, Vaněk tři.

Podzimní duel v Karviné skončil remízou 2:2, přestože Karvinští v průběhu první půle vedli už o dvě branky. O ty se postarali Aleš Besta s Vladimírem Mišinským. Středeční zápas bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Jan Kalenda. Na čarách mu budou pomáhat Tomáš Mokrusch a Lucie Ratajová. Karvinští se na cestu vydají vlakem ve středu ráno. V Praze už na ně bude po poledni čekat autobus, který je odveze do 100km vzdáleného Mostu. Zpáteční cesta povede opět přes Prahu, kde krátce po osmé hodině večerní nasednou na vlak směr Ostrava. Doufejme, že také s body...

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo