Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2015

Weber po výhře: Odehráli jsme slušný zápas

Z vítězství 3:2 nad Koronou Kielce měl trenér Jozef Weber radost. Bylo to znát i v pozápasovém hodnocení, kdy v odlehčeném duchu přiznal, že měl obavy, aby se hráči plně koncentrovali na zápas. Důvod? Krásné tropické počasí a bazén, u kterého se vyhřívala dámská část populace.

I v tropickém horku bylo zřejmé, že výkon týmu byl jednoznačně lepší oproti středečnímu utkání na Slováckou. Souhlasíte?

Ano, tento zápas mě potěšil, protože v něm byly vidět neporovnatelně lepší individuální výkony. Také fotbalovost a kombinace byla na slušné úrovni. Naopak výkon na Slovácku byl ovlivněn několika faktory. Tím prvním bylo to, že jsme do utkání šli z plné zátěže a za druhé jsme na defenzivních postech zkoušeli tři chorvatské hráče. Samozřejmě ta porážka nebyla jen o nich, ale nebylo to podle představ.

Ukončili jste druhý tréninkový týden. V kádru figurují hlavně mladí kluci, bývalí dorostenci z úspěšné devatenáctky. Jak jsou aktuálně na tom?

Kluci pochopitelně mají trochu problémy, ale je to přirozené a bylo by divné, kdyby tomu tak nebylo. Chce to čas a dál poctivě pracovat. Přechod do mužského fotbalu není úplně jednoduchý. Všimněte si Erika Puchla, který se s námi už rok připravuje a je úplně jinde.

Ondřej Lingr vstřelil svůj premiérový gól. Co to pro kabinu znamená?

Tak to se musíme zajít zeptat do kabiny (úsměv). Ale v zimě jsem se radoval z premiérového gólu Lukáše Dudy, teď se k němu přidal i Ondra. Věřím, že to pro něj bude povzbuzení do další práce. I on sám cítí, že ten rozdíl především v rychlosti je ohromný. Ale věřím, že pokud bude dál takhle dobře pracovat, tak se s tím srovná.

V kádru mimo jiné figuruje olomoucký Pavel Dreksa a od čtvrtku také Matej Sivrić, který strávil jaro v Baníku. Jak vypadá situace u nich?

Hledáme vhodné typy. Sivrić nastoupil na kraji zálohy a měl v utkání dobré, ale samozřejmě i horší věci. Pavel Dreksa prozatím potvrzuje to, co od něj očekáváme.

To znamená?

Dobrá organizace obrany, hlavičkové souboje. Jednoduše podobný typ jako Honza Trousil.

Ani v jednom zápase letní přípravy se nepředstavíte v domácím prostředí. Jak se vám zamlouval areál Goslaw Sport Center?

Toto bylo ideální místo se vším všudy, navíc z Karviné jsme tady dojeli za půl hodiny. Jen jsem měl trochu obavy, aby se kluci během zápasu nedívali po holkách u bazénu. Ale všechny chválím, koncentrovali se na fotbal (smích).

Poslední otázka směřuje k pohárovému klání. V týdnu bylo rozhodnuto o soupeři pro první kolo – zajíždí se k diviznímu soupeři z Hranic. V případném třetím kole by mohlo dojít na Kovoně k derby s Baníkem. Co tomu říkáte?

V prvním kole si nevyberete. Ale chtěli bychom se dostat, stejně jako loni, aspoň do třetího kola. Prioritou však pro nás je Fotbalová národní liga, tam se ubírají mé myšlenky. Každopádně mohu slíbit, že pohár v žádném případě nevypustíme.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo