Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2015

Weber po výhře: Odehráli jsme slušný zápas

Z vítězství 3:2 nad Koronou Kielce měl trenér Jozef Weber radost. Bylo to znát i v pozápasovém hodnocení, kdy v odlehčeném duchu přiznal, že měl obavy, aby se hráči plně koncentrovali na zápas. Důvod? Krásné tropické počasí a bazén, u kterého se vyhřívala dámská část populace.

I v tropickém horku bylo zřejmé, že výkon týmu byl jednoznačně lepší oproti středečnímu utkání na Slováckou. Souhlasíte?

Ano, tento zápas mě potěšil, protože v něm byly vidět neporovnatelně lepší individuální výkony. Také fotbalovost a kombinace byla na slušné úrovni. Naopak výkon na Slovácku byl ovlivněn několika faktory. Tím prvním bylo to, že jsme do utkání šli z plné zátěže a za druhé jsme na defenzivních postech zkoušeli tři chorvatské hráče. Samozřejmě ta porážka nebyla jen o nich, ale nebylo to podle představ.

Ukončili jste druhý tréninkový týden. V kádru figurují hlavně mladí kluci, bývalí dorostenci z úspěšné devatenáctky. Jak jsou aktuálně na tom?

Kluci pochopitelně mají trochu problémy, ale je to přirozené a bylo by divné, kdyby tomu tak nebylo. Chce to čas a dál poctivě pracovat. Přechod do mužského fotbalu není úplně jednoduchý. Všimněte si Erika Puchla, který se s námi už rok připravuje a je úplně jinde.

Ondřej Lingr vstřelil svůj premiérový gól. Co to pro kabinu znamená?

Tak to se musíme zajít zeptat do kabiny (úsměv). Ale v zimě jsem se radoval z premiérového gólu Lukáše Dudy, teď se k němu přidal i Ondra. Věřím, že to pro něj bude povzbuzení do další práce. I on sám cítí, že ten rozdíl především v rychlosti je ohromný. Ale věřím, že pokud bude dál takhle dobře pracovat, tak se s tím srovná.

V kádru mimo jiné figuruje olomoucký Pavel Dreksa a od čtvrtku také Matej Sivrić, který strávil jaro v Baníku. Jak vypadá situace u nich?

Hledáme vhodné typy. Sivrić nastoupil na kraji zálohy a měl v utkání dobré, ale samozřejmě i horší věci. Pavel Dreksa prozatím potvrzuje to, co od něj očekáváme.

To znamená?

Dobrá organizace obrany, hlavičkové souboje. Jednoduše podobný typ jako Honza Trousil.

Ani v jednom zápase letní přípravy se nepředstavíte v domácím prostředí. Jak se vám zamlouval areál Goslaw Sport Center?

Toto bylo ideální místo se vším všudy, navíc z Karviné jsme tady dojeli za půl hodiny. Jen jsem měl trochu obavy, aby se kluci během zápasu nedívali po holkách u bazénu. Ale všechny chválím, koncentrovali se na fotbal (smích).

Poslední otázka směřuje k pohárovému klání. V týdnu bylo rozhodnuto o soupeři pro první kolo – zajíždí se k diviznímu soupeři z Hranic. V případném třetím kole by mohlo dojít na Kovoně k derby s Baníkem. Co tomu říkáte?

V prvním kole si nevyberete. Ale chtěli bychom se dostat, stejně jako loni, aspoň do třetího kola. Prioritou však pro nás je Fotbalová národní liga, tam se ubírají mé myšlenky. Každopádně mohu slíbit, že pohár v žádném případě nevypustíme.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo