Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2016

Weber: Pro nás všechny je to velké vítězství

Zářil spokojeností, ale také stál nohama pevně na zemi. Trenér Jozef Weber hodnotil vystoupení svých svěřenců v Mladé Boleslavi, kde domácí padli přesně po roce. Naposledy si všechny body z města automobilů odvezla pražská Sparta.

Jaké jsou první pocity po výhře, kterou jste zajisté šokovali celou fotbalovou veřejnost?
Pochopitelně fantastické. Ale musíme zůstat nohama na zemi, máme za sebou teprve tři kola. Navíc v prvním poločase jsme nehráli vůbec dobře, bylo to pasivní a do druhého dějství jsme museli něco změnit. Proto jsme Janečku poslali doprostřed zálohy a premiéru si na pravé straně obrany odbyl Libor Holík. Tento tah nám vyšel a podařilo se nám dokonce skóre dokonale otočit. Měli jsme i trochu štěstí, ale to k tomu patří.

Mladá Boleslav doma prohrála poprvé od 14. srpna 2015, kdy si všechny body odvezla Sparta. Kam řadíte tento tříbodový zisk?
Pro náš klub je to ohromné velké vítězství a troufám si tvrdit, že za celkové moje působení to největší!

Do zápasu zasáhly obě nové tváře, Libor Holík už od začátku druhé půle a Pavel Koštál na závěrečné minuty. Počítal jste s nimi, že by po tak krátké době, co jsou s týmem, zasáhli do utkání?
S nasazením Holíka moc ne, ale zvládl to. Na tréninku před utkáním vypadal velmi dobře. U Pavla Košťála byl předpoklad, že pokud by se pro nás utkání vyvíjelo správným směrem, tak bychom ho na hřiště poslali s cílem zvládnout vzadu soupeřovy standardní situace. Přeci jen je vysoký a právě výška nám chyběla v Jablonci.

Takže šlo o vyloženě taktický tah, kdy střídal v 84. minutě Budínského?
Přesně tak. Domácí tam poslali vysokého Takácse, tak jsme kontrovali stejnou mincí. Potřebovali jsme eliminovat výškovou převahu.

Je výhra na hřišti silné Mladé Boleslavi povzbuzením před domácím duelem s pražskou Duklou?
Stoprocentně. Rádi bychom tento tříbodový zisk v domácím prostředí potvrdili. Ale i bez ohledu na tento skvělý výsledek musíme v domácím prostředí sbírat pravidelně body.

Odpustíte hráčům nedělní pozápasový trénink nebo disciplína musí být?
Zkoušeli to na mě, ale budeme trénovat. Kluci musí být připravení a každý trénink je dobrý. V lize potřebujete mít k dispozici devatenáct hráčů. Ano, vítězství si chvíli užijeme, ale od úterý se už budeme soustředit na Duklu.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo